27.12.2021

Jaký byl sonberský rok 2021?

Byl to skvělý rok.

Náročný. Nelehký. Byla spousta práce; za dlouhou dobu asi nejvíc, co pamatujeme. Ale stálo to za to.

Byl to totiž také rok úspěchů, kdy jsme jako první v republice dosáhli na obhajobu titulu Vinařství roku. Kdy jsme opět stanuli na bedně jako jeden ze tří nejlepších tvůrců vína v soutěži Vinař roku České republiky. Opět jsme se probojovali do Salonu vín. Naše Rieslingy a Pálavy přinesly nádherné medaile z celého světa a k tomu jste nás ve veřejném hlasování vystřelili na šťastné sedmé místo v soutěži TOP Vinařský cíl.

Ale ze všeho nejvíc to byl rok vzácný. Rok vzácných setkání u jídla, u vína, u hudby. S vámi a vašimi milovanými. Byl to rok, který nám nadělil úžasné dary. A tady bychom se s vámi o ně rádi podělili.


Leden 2021

Je lockdown, covidová čísla lámou rekordy. První dobrá zpráva přichází ze Salonu vín: pošestnácté v řadě budeme zastoupeni - slámovou Pálavou 2018! Podruhé se radujeme, když nám Prague Wine Trophy udělí statut 5-hvězdičkového vinařství a medaili Prague Premium Gold (92 bodů) pro cuvée Sémillon/Sauvignon 2017. S radostí vítáme i komisaře soutěže Vinařství roku - probojovali jsme se do finálové devítky a doufáme v zisk titulu. Ve sklepě se rozloučíme s posledními lahvemi úžasného Rieslingu 2017 VOC, který se později objeví ve vinném lístku francouzské 3* Michelin restaurace Arpége a ve vinotéce Galeries Lafayette v Paříži.


Únor 2021

Pouze ve dvou (+ kartonový Roman) se účastníme finálového večera soutěže Vinařství roku. Odcházíme z něj jako vítězové kategorie Střední vinařství a HISTORICKY PRVNÍ obhájci titulu Vinařství roku! Naše radost je obrovská, a stejně tak je velký i zájem médií. Točíme rozhovor pro Český rozhlas i podcast Jak se dělá vinařství roku. Stříhání vinohradu naruší nevídaný úkaz. Lisujeme vysušené hrozny, které koncem října 2020 posbírali dobrovolníci a zachránili je tak před zkázou deštěm. Slámová Pálava, která z nich vznikne, se v prosinci stane vítězem Grand Testu slámových vín magazínu Wine & Degustation.


Březen 2021

Třetí měsíc nás vítá zavřenými okresy, a tak se do New Yorku na vinařský veletrh VINEXPO vydá naše obchodní a marketingová ředitelka Dáša Fialová pouze virtuálně s přednáškou The Versatility of Czech Wines (And Why are They favored by the Trade). Dopilujeme a spustíme náš krásný nový web s možností registrovat se do Sonberského Klubu. Ten garantuje nejen klubovou slevu na nákupy, ale také pravidelný přísun informací skrze náš newsletter a přístup do neveřejné nabídky vín.


Duben 2021

Přichází jaro a konečně začíná prosvítat světlo na konci tunelu. Uvádíme novinky; Riesling 2015, který zrál v dubových sudech a který dokáže hloubkou a nuancemi svých chutí zaměstnat jazyk i mozek na hodně dlouho. Do prosince jej kompletně vyprodáme. Máme novou venkovní audioprohlídku - osm tabulek se zastavením se ve vinici, které si nasnímáte telefonem a projdete vlastním tempem. Do prodeje také poprvé pouštíme dámský a dětský merch. 100% bavlna, vymyšleno, ušito a ručně potištěno v ČR díky spolupráci s UAX. Máme velkou radost.


A co se dělo dál? Prozradíme ve druhém dílu již brzy.


Další aktuality
11.01.2022

Letní koncerty 2022 ve vinařství Sonberk

Ve spolupráci s projektem Hudba na vinicích vám také letos nabídneme sérii letních koncertních večerů.
Číst více
03.01.2022

Adriena Šimotová & Sonberk

Stali jsme se partnery výstavy Adrieny Šimotové, kterou pod záštitou Českého velvyslanectví ve Slovinsku pořádá Mezinárodní centrum grafické tvorby v Lublani. Srdečně zveme k návštěvě.
Číst více
01.01.2022

Rok 2021 na Sonberku

Díl #3: Září - Prosinec. V závěrečném dílu ohlédnutí za uplynulým rokem prozradíme, jaké bylo vinobraní a co všechno jsme stihli před příchodem Ježíška.
Číst více
29.12.2021

Jaký byl rok 2021 na Sonberku?

Díl #2: Květen - Srpen. Druhý díl našeho tradičního ohlédnutí za uplynulým rokem je plný léta, koncertů a dobré nálady.
Číst více
13.12.2021

Otevírací doba a expedice

Do 23.12. máme otevřeno každý den od 10 do 17 hodin.
24.12. - 26.12. Zavřeno


Zjistit více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail