01.01.2024

Organizační pokyny a informace ke koncertům 2024:

Chladíme víno a těšíme se na vaši návštěvu u nás. Zde pár praktických informací, abyste si koncert na Sonberku užili na maximum.


Prodej vstupenek:

Vstupenky standardní i VIP kategorie prodáváme online na xticket.cz, nebo na naší vinotéce na Sonberku. V případě, že všechny vstupenky nevyprodáme předem a zůstane volná kapacita, nabídneme standardní vstupenky k zakoupení i na místě v den konání koncertu. Maximální kapacita je 1500 osob.


To nejdůležitější:

Areál Sonberku pro koncert otevíráme v 18:00, přibližně ve 20:00 začne koncert hlavního interpreta. U vybraných koncertů vám čekání zpříjemní vystoupení předkapely. Ukončení zábavy a odjezd v rozmezí 22:00 - 24:00.

Vybavte se, prosíme, dostatečnou hotovostí, do bankomatu je to od nás daleko.

Bezplatné parkování pro osobní auta i karavany je zajištěno u vjezdu do areálu.

Počítejte s možnou nepřízní počasí a vybavte se pláštěnkou pro případ deště. Z bezpečnostních důvodů neumožňujeme vstup do areálu s deštníky a domácími mazlíčky. V případě extrémní nepřízně počasí bude koncert zrušen. Mějte, prosím, na zřeteli, že ve vinařství Sonberk není možnost ukrýt se před nepřízní počasí ve vnitřních prostorech. Pro případnou nouzovou evakuaci na místě je možné využít vlastní automobil.


Otevírací doba a organizace:

V den koncertu platí zkrácená provozní doba vinařství od 10:00 do 16:00.* 

* Pokud pořadatel Hudba na vinicích nerozhodne jinak

V den konání koncertu se u nás nekonají řízené degustace a prohlídky vinařství.

V 16:00 zavírá rovněž zadní cyklistická branka, kterou otevřeme opět po skončení koncertu. Otevřená zůstane do 24 hodin.

Mezi 16:00 - 18:00 je vinařství pro veřejnost uzavřeno a probíhá technická příprava na koncert.

Je to čas, kdy můžete přeparkovat vaše auto mimo areál Sonberku a/nebo se projít po okolí.

Koncertní brány otevíráme v 18:00. Vystoupení začne ve 20:00. 

Před vystoupením, v jeho průběhu i po něm vám stále bude k dispozici náš wine point a občerstvení. Před odchodem můžete také nakoupit vína s sebou.

Areál Sonberku uzavřeme kolem půlnoci po odjezdu posledních hostů.


Parkování, doprava, taxi:

Prostor pro parkování vašich osobních vozidel a karavanů je vyhrazen přímo pod branou vinařství před vjezdem do areálu. K dispozici vám budou šikovní kolegové, kteří vám poradí, kde přesně zastavit váš vůz.

Pokud se rozhodnete přijet vlakem či autobusem, vystupte v Popicích nebo Šakvicích, odtud je to zhruba 30-45 minut k nám.

Přehled taxi služeb u nás na webu: https://www.sonberk.cz/cs/zazijte-ubytovani-a-taxi .

Doporučujeme využití hustopečského Funtaxi, rezervujte přes aplikaci anebo online zde: https://ftaweb.esol.cz/


Občerstvení:

Těšit se můžete samozřejmě na sonberská vína. A abychom vám je nerozlévali do plastových kelímků, nechali jsme pro vás vyrobit speciální edici skleniček za 100 Kč/ks. Vyhneme se tak produkci jednorázového plastového odpadu a vám zůstane sklenička na památku. Pokud už doma jednu máte z loňského koncertu, můžete si ji přinést s sebou.

Občerstvení zajistí Wine Wellness Hotel Amande a výběrovou kávu a limonády bude podávat Kafe a slanina.

Vezměte si prosím s sebou i dostatečnou hotovost, bankomat je daleko.


Bezbariérový přístup:

Pro asistenci volejte předem na číslo +420 777 630 434.

K dispozici bude i bezbariérová toaleta.


Ubytování:

Ubytování na Sonberku nenabízíme. Ačkoliv je nám to moc líto, nebude možnost postavení stanu a parkování karavanu a přespání přímo v areálu vinařství. Možnost se nabízí před vjezdem do areálu pod branou vinařství. Plocha slouží především jako parkoviště, ale nenáročné přespání umožňuje.

Seznam míst v okolí naleznete na našem webu: https://www.sonberk.cz/cs/zazijte-ubytovani-a-taxi.


Počasí:

Hrát se bude venku téměř za každého počasí, a tak si s sebou nezapomeňte vzít deku, repelent, opalovací krém či pláštěnku. Vstup s deštníky do areálu není povolen.

V případě očekávané anebo náhlé extrémní nepřízně počasí jako bouřka nebo bouřka se silným větrem bude koncert zrušen. V případě zrušení vyrozumí pořadatel koncertu Hudba na vinicích účastníky přes prodejce vstupenek xticket.cz e-mailem, ve kterém budou uvedeny další informace. 

Mějte, prosíme, na zřeteli, že ve vinařství Sonberk není možnost ukrýt se před nepřízní počasí ve vnitřních prostorech. Pro případnou nouzovou evakuaci na místě je možné využít vlastní automobil. Velice omezená kapacita vnitřních prostor bude využita pro návštěvníky s pohybovým omezením anebo malými dětmi. Děkujeme za pochopení.


Další info:

Děti vstupné: do 3 let zdarma

Vstup do areálu s domácimi mazlíčky není od roku 2024 povolen. Děkujeme za pochopení. 


Další aktuality
04.06.2024

Zažijte léto na Sonberku!

Léto je skoro tady a s ním přichází slunce, relaxace a nezapomenutelné zážitky. Pokud hledáte místo, kde byste mohli zažít všechny tyto věci v harmonii s přírodou a výjimečnými víny, jste tu správně. Toto úžasné spojení najdete právě u nás na Sonberku.
Zjistěte více
27.05.2024

Kouzlo pikniku ve vinici: spojení vína, přírody a pohody

Když se řekne piknik, většina z nás si představí deku rozloženou na trávě, koš plný dobrot a relaxaci v parku nebo na louce. Ale co kdybychom tuto tradiční představu posunuli na jinou úroveň?
Zjistěte více
30.04.2024

#27 Riesling kam se podíváš

27. epizodu našeho podcastu jsme věnovali rieslingům. V novém moderátorském složení Libora a Anety jsme vyzpovídali ty nejpovolanější ze Sonbreku. Zajímá vás, proč spojení Sonberk a riesling tak dobře funguje? Poslechněte si aktuální díl. 
Zjistěte více
20.03.2024

Přivítejme PinkGris do naší sonberské rodiny

Poznejte naši růžovou novinku, kterou jsme pro vás připravili v limitované edici a která je tak trochu speciální. V čem? Pojďme to společně odhalit.
Zjistěte více
14.03.2024

#26 Co nás v nejbližší době čeká a nemine

V nejnovějším díle podcastu Mezi řádky si Dominika s Liborem vzali na paškál třaskavé téma spotřební daně, ale nakousli i aktuální jarní program a probrali také pohodovou atmosféru letních koncertů.
Zjistěte více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail