01.01.2024

Organizační pokyny a informace ke koncertům 2024:

Chladíme víno a těšíme se na vaši návštěvu u nás. Zde pár praktických informací, abyste si koncert na Sonberku užili na maximum.


Prodej vstupenek:

Vstupenky standardní i VIP kategorie prodáváme online na xticket.cz, nebo na naší vinotéce na Sonberku. V případě, že všechny vstupenky nevyprodáme předem a zůstane volná kapacita, nabídneme standardní vstupenky k zakoupení i na místě v den konání koncertu. Maximální kapacita je 1500 osob.


To nejdůležitější:

Areál Sonberku pro koncert otevíráme v 18:00, přibližně ve 20:00 začne koncert hlavního interpreta. U vybraných koncertů vám čekání zpříjemní vystoupení předkapely. Ukončení zábavy a odjezd v rozmezí 22:00 - 24:00.

Vybavte se, prosíme, dostatečnou hotovostí, do bankomatu je to od nás daleko.

Bezplatné parkování pro osobní auta i karavany je zajištěno u vjezdu do areálu.

Počítejte s možnou nepřízní počasí a vybavte se pláštěnkou pro případ deště. Z bezpečnostních důvodů neumožňujeme vstup do areálu s deštníky. V případě extrémní nepřízně počasí bude koncert zrušen. Mějte, prosím, na zřeteli, že ve vinařství Sonberk není možnost ukrýt se před nepřízní počasí ve vnitřních prostorech. Pro případnou nouzovou evakuaci na místě je možné využít vlastní automobil.


Otevírací doba a organizace:

V den koncertu platí zkrácená provozní doba vinařství od 10:00 do 16:00.* 

* Pokud pořadatel Hudba na vinicích nerozhodne jinak

V den konání koncertu se u nás nekonají řízené degustace a prohlídky vinařství.

V 16:00 zavírá rovněž zadní cyklistická branka, kterou otevřeme opět po skončení koncertu. Otevřená zůstane do 24 hodin.

Mezi 16:00 - 18:00 je vinařství pro veřejnost uzavřeno a probíhá technická příprava na koncert.

Je to čas, kdy můžete přeparkovat vaše auto mimo areál Sonberku a/nebo se projít po okolí.

Koncertní brány otevíráme v 18:00. Vystoupení začne ve 20:00. 

Před vystoupením, v jeho průběhu i po něm vám stále bude k dispozici náš wine point a občerstvení. Před odchodem můžete také nakoupit vína s sebou.

Areál Sonberku uzavřeme kolem půlnoci po odjezdu posledních hostů.


Parkování, doprava, taxi:

Prostor pro parkování vašich osobních vozidel a karavanů je vyhrazen přímo pod branou vinařství před vjezdem do areálu. K dispozici vám budou šikovní kolegové, kteří vám poradí, kde přesně zastavit váš vůz.

Pokud se rozhodnete přijet vlakem či autobusem, vystupte v Popicích nebo Šakvicích, odtud je to zhruba 30-45 minut k nám.

Přehled taxi služeb u nás na webu: https://www.sonberk.cz/cs/zazijte-ubytovani-a-taxi .

Doporučujeme využití hustopečského Funtaxi, rezervujte přes aplikaci anebo online zde: https://ftaweb.esol.cz/


Občerstvení:

Těšit se můžete samozřejmě na sonberská vína. A abychom vám je nerozlévali do plastových kelímků, nechali jsme pro vás vyrobit speciální edici skleniček za 100 Kč/ks. Vyhneme se tak produkci jednorázového plastového odpadu a vám zůstane sklenička na památku. Pokud už doma jednu máte z loňského koncertu, můžete si ji přinést s sebou.

Občerstvení zajistí Wine Wellness Hotel Amande a výběrovou kávu a limonády bude podávat Kafe a slanina.

Vezměte si prosím s sebou i dostatečnou hotovost, bankomat je daleko.


Bezbariérový přístup:

Pro asistenci volejte předem na číslo +420 777 630 434.

K dispozici bude i bezbariérová toaleta.


Ubytování:

Ubytování na Sonberku nenabízíme. Ačkoliv je nám to moc líto, nebude možnost postavení stanu a parkování karavanu a přespání přímo v areálu vinařství. Možnost se nabízí před vjezdem do areálu pod branou vinařství. Plocha slouží především jako parkoviště, ale nenáročné přespání umožňuje.

Seznam míst v okolí naleznete na našem webu: https://www.sonberk.cz/cs/zazijte-ubytovani-a-taxi.


Počasí:

Hrát se bude venku téměř za každého počasí, a tak si s sebou nezapomeňte vzít deku, repelent, opalovací krém či pláštěnku. Vstup s deštníky do areálu není povolen.

V případě očekávané anebo náhlé extrémní nepřízně počasí jako bouřka nebo bouřka se silným větrem bude koncert zrušen. V případě zrušení vyrozumí pořadatel koncertu Hudba na vinicích účastníky přes prodejce vstupenek xticket.cz e-mailem, ve kterém budou uvedeny další informace. 

Mějte, prosíme, na zřeteli, že ve vinařství Sonberk není možnost ukrýt se před nepřízní počasí ve vnitřních prostorech. Pro případnou nouzovou evakuaci na místě je možné využít vlastní automobil. Velice omezená kapacita vnitřních prostor bude využita pro návštěvníky s pohybovým omezením anebo malými dětmi. Děkujeme za pochopení.


Další info:

Děti vstupné: do 3 let zdarma

Vstup do areálu s domácimi mazlíčky není od roku 2024 povolen. Děkujeme za pochopení. 


Další aktuality
20.02.2024

Jarní program na Sonberku

Na Sonberku začíná nová sezóna s nabitým programem. Srdečně vás zveme vychutnat si pohodu a příjemné (ne)vinné zážitky v jarním čase.
Zjistěte více
09.02.2024

Hledáme brigádníky 18+

Nabízíme brigádu s tím nejkrásnějším výhledem. Práce na vinotéce, firemních degustacích či letních koncertech. Flexibilní směny, přívětiví kolegové, smysluplná práce, milí zákazníci.
Číst více
25.01.2024

#25 O tom, jak se přední sommelieři ČR stali členy Sonberku

V novém díle podcastu jsme si povídali s Jakubem Vlčkem a Janem Macalem. Společně se od roku 2024 přidali do našeho sonberského týmu. Poslechněte si milé povídání a poznejte blíže dva obchodníky vinařství.
05.01.2024

#24 O založení Sonberku se spoluzakladatelem Vladimírem Vajdou

První epizoda v novém roce 2024 je opravdu speciální. Spoluzakladatel Sonberku pan Vladimír Vajda se rozpovídal o krásném příběhu našeho vinařství.
28.12.2023

Takový byl náš rok 2023

Loučíme se s rokem 2023, kdy jsme začali slavit naše 20. výročí a vítáme nový rok 2024. Děkujeme za vaši přízeň a zážitky, které jsme společně vytvořili.
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail