15.06.2022

Organizační pokyny a informace ke koncertům 2022:

Chladíme víno a těšíme se na vaši návštěvu u nás. Zde pár praktických informací, abyste si koncert či divadlo na Sonberku užili na maximum.


Prodej vstupenek:

Vstupenky standardní i VIP kategorie prodáváme online na xticket.cz. V případě, že všechny vstupenky nevyprodáme předem a zůstane volná kapacita, nabídneme standardní vstupenky k zakoupení i na místě v den konání koncertu. Cena 600 Kč/ks, cimbálový koncert 16.9. 350 Kč/ks.


To nejdůležitější:

Areál Sonberku pro koncert otevíráme v 18:00, přibližně ve 20:00 začne koncert hlavního interpreta. U vybraných koncertů vám čekání zpříjemní vystoupení předkapely. Ukončení zábavy a odjezd v rozmezí 22:00 - 24:00.

Vybavte se, prosíme, dostatečnou hotovostí, do bankomatu je to od nás daleko.

Bezplatné parkování pro osobní auta i karavany je zajištěno u vjezdu do areálu.

Počítejte s možnou nepřízní počasí a vybavte se pláštěnkou pro případ deště. V případě extrémní nepřízně počasí bude koncert zrušen. Mějte, prosíme, na zřeteli, že ve vinařství Sonberk není možnost ukrýt se před nepřízní počasí ve vnitřních prostorech. Pro případnou nouzovou evakuaci na místě je možné využít vlastní automobil.


Otevírací doba a organizace:

V den koncertu platí zkrácená provozní doba vinařství od 10:00 do 16:00.

V 16:00 zavírá rovněž zadní cyklistická branka, kterou otevřeme opět po skončení koncertu. Otevřená zůstane do 24 hodin.

Mezi 16:00 - 18:00 je vinařství pro veřejnost uzavřeno a probíhá technická příprava na koncert.

Je to čas, kdy můžete přeparkovat vaše auto mimo areál Sonberku a/nebo se projít po okolí.

Koncertní brány otevíráme v 18:00. Vystoupení začne ve 20:00. 

Před vystoupením, v jeho průběhu i po něm vám stále bude k dispozici náš wine point a občerstvení. Před odchodem můžete také nakoupit vína s sebou.

Areál Sonberku uzavřeme kolem půlnoci po odjezdu posledních hostů.


Parkování, doprava, taxi:

Prostor pro parkování vašich osobních vozidel a karavanů je vyhrazen přímo pod branou vinařství před vjezdem do areálu. K dispozici vám budou šikovní kolegové, kteří vám poradí, kde přesně zastavit váš vůz.

Pokud se rozhodnete přijet vlakem či autobusem, vystupte v Popicích, odtud je to zhruba 30 minut k nám.

Přehled taxi služeb u nás na webu: https://www.sonberk.cz/cs/zazijte-ubytovani-a-taxi .

Doporučujeme využití hustopečského Funtaxi, rezervujte přes aplikaci anebo online zde: https://ftaweb.esol.cz/


Občerstvení:

Těšit se můžete samozřejmě na sonberská vína. A abychom vám je nerozlévali do plastových kelímků, nechali jsme pro vás vyrobit speciální edici skleniček za 80 Kč/ks. Vyhneme se tak produkci jednorázového plastového odpadu a vám zůstane sklenička na památku. Pokud už doma jednu máte z loňského koncertu, můžete si ji přinést s sebou.

Občerstvení zajistí Wine Wellness Hotel Amande a výběrovou kávu a limonády bude podávat Kafe a slanina.

Vezměte si prosím s sebou i dostatečnou hotovost, bankomat je daleko.


Bezbariérový přístup:

Pro asistenci volejte předem na číslo +420 777 630 434.

K dispozici bude i bezbariérová toaleta.


Ubytování:

Ubytování na Sonberku nenabízíme. Ačkoliv je nám to moc líto, nebude možnost postavení stanu a parkování karavanu a přespání přímo v areálu vinařství. Možnost se nabízí před vjezdem do areálu pod branou vinařství. Plocha slouží především jako parkoviště, ale nenáročné přespání umožňuje.

Seznam míst v okolí naleznete na našem webu: https://www.sonberk.cz/cs/zazijte-ubytovani-a-taxi.


Počasí:

Hrát se bude venku téměř za každého počasí, a tak si s sebou nezapomeňte vzít deku, repelent, opalovací krém či pláštěnku.

V případě očekávané anebo náhlé extrémní nepřízně počasí jako bouřka nebo bouřka se silným větrem bude koncert zrušen. V případě zrušení vyrozumí pořadatel koncertu Hudba na vinicích účastníky přes prodejce vstupenek xticket.cz e-mailem, ve kterém budou uvedeny další informace. 

Mějte, prosíme, na zřeteli, že ve vinařství Sonberk není možnost ukrýt se před nepřízní počasí ve vnitřních prostorech. Pro případnou nouzovou evakuaci na místě je možné využít vlastní automobil. Velice omezená kapacita vnitřních prostor bude využita pro návštěvníky s pohybovým omezením anebo malými dětmi. Děkujeme za pochopení.


Další info:

Děti vstupné: do 3 let zdarma

Domácí mazlíčci povoleni.


Další aktuality
16.05.2023

O vinařích z VOC Hustopečska s Radkem Sedláčkem

Do jubilejního 20. dílu našeho podcastu přijal pozvání Radek Sedláček z vinařství Sedláček. Kromě toho působí jako člen spolku VOC Hustopečsko, jehož je i Sonberk součástí.

Číst více
02.05.2023

Sonberk slaví 20 let. Buďte u toho!

Oslavte s námi dvacet let všemi smysly!
Číst více
11.04.2023

Jaro v našich vinohradech

Jaro na Sonberku je ve znamení příprav prvních větších akcí, začíná sezóna pro turisty a pro vinohradníky to znamená příchod náročnějšího období. 
Číst více
22.03.2023

O moravských a zahraničních vínech

Vydali jsme 19. díl našeho podcastu Mezi řádky. A s kým si naše Dominika povídala tentokrát? S degustátorem, sommelierem a obchodním ředitelem společnosti BACCHUS Vins & Champagnes, Richardem Süssem.
Číst více
10.03.2023

Pálava Noble rot na světové expozici La Cité du Vin

Sonberk slaví světový hattrick! Již potřetí se naše víno dostalo do největší mezinárodní expozice vín na světě, La Cité du Vin v Bordeaux. 
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail