28.12.2023

Takový byl náš rok 2023

Jaký byl váš rok 2023? Všichni přirozeně v prosinci reflektujeme zpětně, jak se nám dařilo, a co se nám povedlo. Věříme, že jste si letošek užili a využili každý měsíc, týden i den na maximum. Ale hlavně doufáme, že jste si vytvořili vzpomínky i u nás. Děkujeme za vaši přízeň a nyní si společně připomeňme výjimečný rok 2023, kdy jsme začali slavit naše 20. výročí. 

Pod sonberskou střechou se setkáváme při různých příležitostech

Dveře k nám do vinařství máte otevřené po celý rok a pravidelně organizujeme speciální události, abychom společně vytvořili nezapomenutelné zážitky. Tak při jaké příležitosti jsme se viděli s vámi? Bylo to v dubnu, kdy proběhl 2. ročník Rieslingové noci? Nebo v červenci, kdy jsme společně oslavili naše 20. výročí? Spousta z vás přijela díky hudbě, která zněla našimi vinohrady díky letním koncertům. V září se potom ve spolupráci s NonMen Run slavnostně otevřely dvě nové běžecké trati kolem Sonberku, a tak jsme propojili sport a víno.

Německo, Francie, Švédsko, Kanada i Amerika…

Rádi se s vámi, našimi fanoušky a podporovateli potkáváme osobně, a to nejen v Česku, ale i v zahraničí. V březnu se konal ProWein v Düsseldorfu, největší vinařský veletrh v Evropě, kde jsme prezentovali vína 49 000 odborným návštěvníkům. Zavítali jsme i na veletrh Örebro Vinmässa do Švédska. Pálava Noble rot 2019 se dostala do největší mezinárodní expozice vín na světě, La Cité du Vin v Bordeaux. A 13. duben byl důležitý pro sladkou Pálavu Noble rot, která se dostala na americký festival River Run konaný ve Washingtonu. No a historicky poprvé Sonberk expandoval do Atlanticu, což je region východní Kanady.

První sekt Sonberku jste vykoupili za neuvěřitelných 7 dní

V rámci našich 20. narozenin přišlo mnoho novinek. Za vyzdvihnutí určitě stojí historicky první šumivé Chardonnay ze Sonberku - sekt Blanc de Blancs. Na e-shopu se zdrželo pouhých 7 dní, což nám udělalo obrovskou radost. A trochu z jiného soudku - pro milovníky kryptoměn jsme letos zavedli možnost na e-shopu platit bitcoiny, což vyšlo na veřejnost společně s novým sonberským NFT, tedy Chardonnay NerezFermenTed s kočkou Mickou na etiketě.

Potkáváme se i online na různých platformách

Tak třeba v rámci našeho podcastu Mezi řádky, kde přinášíme zajímavé rozhovory s lidmi z vinařského oboru. Letos vzniklo sedm epizod, kde jsme si povídali o spolku VOC Hustopečsko s Radkem Sedláčkem, o vinařské stáži v Austrálii s Dominikou Černohorskou z vinařství Plenér nebo třeba o 20. výročí Sonberku s našim sommelierem Davidem Pavlíčkem. A pokud byste si některý z dílů chtěli připomenout, mrkněte na Spotify, Apple podcasty, Soundtier nebo České podcasty a užijte si poslech jednoho ze zajímavých povídání.

Ale schválně, když se řekne Sonberk a rok 2023, jaká vzpomínka, víno nebo událost se vybaví vám? 

Děkujeme, že nás navštěvujete, čtete, sdílíte, fotíte se u nás a hlavně, že vám chutnají naše vína. Ať zůstanou vzpomínky z roku 2023 navždy v našich srdcích a pojďme s radostí společně tvořit nové v krásném 2024.


Další aktuality
20.02.2024

Jarní program na Sonberku

Na Sonberku začíná nová sezóna s nabitým programem. Srdečně vás zveme vychutnat si pohodu a příjemné (ne)vinné zážitky v jarním čase.
Zjistěte více
09.02.2024

Hledáme brigádníky 18+

Nabízíme brigádu s tím nejkrásnějším výhledem. Práce na vinotéce, firemních degustacích či letních koncertech. Flexibilní směny, přívětiví kolegové, smysluplná práce, milí zákazníci.
Číst více
25.01.2024

#25 O tom, jak se přední sommelieři ČR stali členy Sonberku

V novém díle podcastu jsme si povídali s Jakubem Vlčkem a Janem Macalem. Společně se od roku 2024 přidali do našeho sonberského týmu. Poslechněte si milé povídání a poznejte blíže dva obchodníky vinařství.
05.01.2024

#24 O založení Sonberku se spoluzakladatelem Vladimírem Vajdou

První epizoda v novém roce 2024 je opravdu speciální. Spoluzakladatel Sonberku pan Vladimír Vajda se rozpovídal o krásném příběhu našeho vinařství.
01.01.2024

Organizační pokyny a informace ke koncertům 2024:

Míříte k nám za hudbou? Zde pár praktických informací, abyste si koncert na Sonberku užili na maximum.
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail