Zkuste hádat… Co asi vymyslí v rámci dvacátého výročí Sonberk? Bude druhé Rudimentum, které vytvořil z Rieslingu 2013 náš sklepmistr Olda Drápal? Zrození nebo znovunalezení maskota vinařství?">
14.06.2023

Připravte si své bitcoiny, přichází sonberská NFT Micka

Zkuste hádat… Co asi vymyslí v rámci dvacátého výročí Sonberk? Bude druhé Rudimentum, které vytvořil z Rieslingu 2013 náš sklepmistr Olda Drápal? Zrození nebo znovunalezení maskota vinařství? No, možná ještě větší úlet. A nebo je všechno ještě úplně jinak. Na narozeniny většinou oslavenci dárky dostávají, k našim narozeninám ale dáváme my vám! Čtěte dál o edici vín vzniknuvší k 2. jubileu Sonberku. 


Propojení vína všemi smysly v nesmyslu


Kdy jindy si pohrát s našim sloganem a s nadsázkou i (ne)smysly než při příležitosti 20. výročí vinařství? Přichází smyslné víno a naše celebrita Micka. To vše ve stylu NFT. A to ještě nevíte, jak si zkratku vykládá náš sklepmistr Olda Drápal, který mimochodem vyrobil první slámové víno v Česku. 


Pokud se zatím (ne)chytáte, pokračujte…


Pro ty, co ještě NFT nezaznamenali, tak zkratka pochází z anglického spojení Non-Fungible Tokens. V češtině znamená nenahraditelné tokeny. Ty slouží k prokázání vlastnictví obrázků, videí, hudebních skladeb nebo článků. Nejdražší NFT token se v aukční síni Sotheby's vydražil za 3, 7 milionu dolarů za dílo ze série RarePepes. V Česku se NFT obraz Maestropiece od TMBK vydražil za více než čtvrt milionu korun…


Ale nebojte, my po vás miliony chtít nebudeme!


,,My jsme si to udělali po našem,” vysvětluje Olda. ,,Jedná se o Nerez Fermented Chardonnay. Tedy šardonka prokvašená v klasických nerezových tancích, tak jak ji od nás ještě neznáte.” Marketingová a obchodní ředitelka Dominika Holešínská zase popisuje láhev a etiketu: ,,Celé jsme to pojali tak trochu jako vtip, ale na etiketě najdete taky unikátní číslo lahve. Vrchní vrstvu etikety lze odlepit, a kočku Micku si pak nalepíte do vašeho diáře nebo na ledničku.”A aby toho nebylo málo, přidáváme se mezi první vinařství v České republice, kde si svoji objednávku na e-shopu můžete zaplatit bitcoiny. Oproti klasickým NFT tokenům, které se dají platit pouze kryptoměnami, lze naše Chardonnay NFT uhradit i kartou. Tak schválně, co zajímavého jste si za kryptoměny už pořídili? Sonberské víno se určitě počítá jako super úlovek! A co teprve sonberské Chardonnay NFT?


Tak na zdraví a na dalších dvacet let. A je to prostě mňaumózní, vzkazuje naše Micka, kterou při troše štěstí potkáte i při návštěvě Sonberku. 


______________________________


A pokud ještě stále váháte, jak si s touto limitkou počít, řádně si prosím přečtěte následující návod k použití. 


Pečlivě si zjistěte vše o NFT a sledujte situaci kryptoměn. Je důležité mít přehled a jednat v tu pravou chvíli!

Potom poznáte, kdy je ten vhodný moment ke koupi naší NFT Micky, ať už u nás na letních koncertech, ve vinotéce nebo na e-shopu. 

Jakou platební metodu si ve finále zvolíte, do toho vám mluvit nebudeme. Ovšem platba bitcoinem je tak trochu cool.

Doma si vezměte lahev. Odlepte vrchní etiketu a na té spodní si přečtěte, kolikátou lahev jste vlastně vypili. Naši Micku si potom nalepíte na ledničku, odkud jste lahev zrovna vytáhli. Otevřete lahev. Vypijte lahev. 

Následuje smutek, protože jedna Micka určitě stačit nebude a celý proces teď musíte zopakovat znovu… Koneckonců se opakuje až do vyprodání této limitky. Nemáte zač! 


#sonberskeNFT #Mickanalednicce 

Další aktuality
20.02.2024

Jarní program na Sonberku

Na Sonberku začíná nová sezóna s nabitým programem. Srdečně vás zveme vychutnat si pohodu a příjemné (ne)vinné zážitky v jarním čase.
Zjistěte více
09.02.2024

Hledáme brigádníky 18+

Nabízíme brigádu s tím nejkrásnějším výhledem. Práce na vinotéce, firemních degustacích či letních koncertech. Flexibilní směny, přívětiví kolegové, smysluplná práce, milí zákazníci.
Číst více
25.01.2024

#25 O tom, jak se přední sommelieři ČR stali členy Sonberku

V novém díle podcastu jsme si povídali s Jakubem Vlčkem a Janem Macalem. Společně se od roku 2024 přidali do našeho sonberského týmu. Poslechněte si milé povídání a poznejte blíže dva obchodníky vinařství.
05.01.2024

#24 O založení Sonberku se spoluzakladatelem Vladimírem Vajdou

První epizoda v novém roce 2024 je opravdu speciální. Spoluzakladatel Sonberku pan Vladimír Vajda se rozpovídal o krásném příběhu našeho vinařství.
01.01.2024

Organizační pokyny a informace ke koncertům 2024:

Míříte k nám za hudbou? Zde pár praktických informací, abyste si koncert na Sonberku užili na maximum.
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail