01.04.2022

Podruhé Pospolu

Když jsme loni poprvé uvedli naše nové - na sonberské poměry netradiční - polosuché cuvée Pospolu, měli jsme v srdci hlavně přání, abychom opravdu mohli být opět spolu - v létě, v kruhu lidí, které máme rádi, se skleničkou vína, s dobrou muzikou. Toto přání se nám splnilo, a navíc mělo cuvée Pospolu obrovský úspěch a provázelo nejen letními koncerty, ale těšilo naše zákazníky i na podzim. Rozhodli jsme se proto, že z jednorázové limitky zkusíme udělat novou tradici.

Nyní přicházíme s novým ročníkem cuvée Pospolu, které se zrodilo z hroznů ročníku 2021. Na rozdíl od loňské směsi, která byla založená z 80% na Ryzlinku rýnském a doplněná Pálavou, je letošní víno kombinací hned tří odrůd. „Tělo vína tvoří Rulandské šedé, jedna z nejoblíbenějších odrůd v Česku. Šeďák jsme doplnili Pálavou a na závěr přidali pár kapek Sauvignonu. Někomu se to může zdát odvážné, ale tyto tři odrůdy se hezky doplňují, takže víno je šťavnaté, hravé a s jemným zbytkovým cukrem potěší i ty, pro které jsou naše obvyklá vína z řady Velký Sonberk moc přísná a ještě se k nim potřebují propít,“ líčí naše Dáša Fialová, a zároveň tak zve na celý jarní a letní program. Ale nejen na něj. Svoji lahev si můžete vychutnat třeba i doma nebo na večírku s přáteli.

Také letos provází cuvée Pospolu originální etiketa grafického designéra Aleše SadilaPidistudia, která víno odlišuje od standardní sonberské produkce StříbrnýVelký Sonberk. „Už loni jsme měli pozitivní reakce na design lahve, rozhodli jsme se proto etiketu s motivem vína, přátel a hudby pod zlatým sonberským sluncem zachovat a podtrhnout tak hravost a radost, která se k vínu váže,“ doplňuje Dáša. Navíc má každá z osmi tisíc lahví, které jsme vyrobili, šroubovací uzávěr, takže jde pohodlně otevřít i bez vývrtky a rychle opět zavřít, než si budete - ať už na koncertě anebo doma s přáteli - nalévat další skleničku.

Cuvée Pospolu zakoupíte osobně na Sonberku a také v našem e-shopu.


Další aktuality
27.06.2022

První červencový víkend přinese divadelní premiéru, koncert Anny K. a brunch s foodtruckem

Plánujete prodloužený prázdninový víkend na Moravě? Zde jsou naše tipy.
Číst více
15.06.2022

Londýnský Decanter ocenil celou škálu Rieslingů a Pálav

Červen je medailový a my si to užíváme. Celkem šest našich vín bylo oceněno na největší světové soutěži Decanter World Wine Awards.
Číst více
05.06.2022

Riesling VOC 2020 veze zlato z Concours Mondial de Bruxelles

Česká republika je nejúspěšnější vinařská krajina střední Evropy v soutěži
Číst více
29.05.2022

Pět let v ředitelské židli: Co se povedlo a co bude dál?

V novém dílu podcastu se loučíme s Dášou Fialovou, která vzpomíná na pětiletku plnou skvělého vína, úžasných lidí, nezapomenutelných koncertů - a prozrazuje svoje plány do budoucna.
Číst více
20.05.2022

Nový díl podcastu Mezi řádky: O cestách za vínem

S uznávaným gastronomickým průvodcem Janem Valentou z Taste of Prague si povídáme o výletech za vínem a jídlem a také o tom, jak chutná Morava cizincům.
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail