27.08.2021

Úspěch z červeného koberce: Máme bronz z Vinaře roku

Nablýskaný sál, červené koberce, ale hlavně hodnocení vín ústy asi nejnáročnějších porotců. To je soutěž Vinař roku České republiky, která oceňuje výhradně kvalitu nahlášených vín a jejíž galavečer se každoročně koná na pražském Žofíně. Už jen přihlásit se do ní chce odvahu. Nám se teď navíc povedlo uspět v ní už podruhé ve třech letech – po tom, co jsme předloni získali titul Stříbrného vinaře, si tentokrát z Prahy odvážíme třetí místo.

Proč se soutěže bere jako tak náročná? Vzorky v ní bodují přední čeští sommeliéři včetně Iva Dvořáka, Michal Šetky, Jakuba Přibyla nebo Romana Novotného a každoročně také několik top expertů ze zahraničí s titulem Master of Wine, což je asi nejvyšší možná „hodnost“, jakou lze ve vinařském světě získat.

Ohromnou radost máme už jen z umístění ve finále, protože vinařů jsou v České republice stovky, a když se přidají i ti maličcí, jsou to tisíce. Už jen finále je velký úspěch pro celý sonberský tým, který naše vína tvoří,“ řekla při televizním večeru naše Dáša Fialová, a narážela tak na letos ještě víc nabitý ročník. Standardně totiž bývá finalistů osm, v ročníku 2021 jich ale bylo devět, protože dvě vinařství získala v hodnocení naprosto stejný počet bodů.

Mikrosvín Mikulov, vinařství Volařík, Vinselekt Michlovský, Znovín Znojmo, Zámecké vinařství Bzenec, Thaya, Rodinné vinařství Skoupil, ZD Němčičky a Sonberk. Tak nabité bylo složení letošních finalistů, mezi kterými jsme získali třetí místo. Druhé místo připadlo Mikrosvínu a vyhrálo Zámecké vinařství Bzenec. „Máte jedno z nejkrásnějších vinařství, výhled na Pálavu, kromě toho děláte fantastická vína. Co by se ještě dalo vylepšit?" zeptala se na vyhlášení Dáši a našeho vinohradníka Romana Slouka moderátorka večera. Jaká přišla reakce? Na to se můžete podívat v televizním záznamu, který najdete v archivu ivysílání České televize.


Další aktuality
30.11.2021

Náhrada za váš zrušený vánoční večírek

Známe čtyři způsoby, jak v době restrikcí poděkovat kolegům a nepřipravit se o potěšení a dobrou zábavu.
Zjistit více
16.11.2021

Hollywoodský ročník

Sonberský vinohradník Roman Slouk hodnotí ročník 2021. Co všechno se letos dělo ve vinicích a proč by to byl dobrý materiál pro Ridleyho Scotta a Davida Finchera?
Číst více
01.11.2021

Úspěch s příchutí hvězdiček Michelin: Sonberk ve Francii

Jak jsme se dostali do pařížské L'Arpège hodnocené 3* Michelin? Která sonberská vína chutnají Francouzům a kde všude je můžete potkat?
Číst více
11.10.2021

Nový díl podcastu představuje reproduktory na víno

Do světa vinného skla a zákonitostí jeho výběru nás zavedl ambasador značky Riedel Jan Ustohal
Číst více
07.10.2021

Prague Wine Trophy 2021: Sonberk je rieslingový, umí citlivě pracovat s dubem a Pálavu má nejlepší na trhu

Hodnotitelé náročné soutěže vyzvedli suché Rieslingy a bílá cuvée; nejvíc se líbily Pálavy
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail