27.08.2021

Úspěch z červeného koberce: Máme bronz z Vinaře roku

Nablýskaný sál, červené koberce, ale hlavně hodnocení vín ústy asi nejnáročnějších porotců. To je soutěž Vinař roku České republiky, která oceňuje výhradně kvalitu nahlášených vín a jejíž galavečer se každoročně koná na pražském Žofíně. Už jen přihlásit se do ní chce odvahu. Nám se teď navíc povedlo uspět v ní už podruhé ve třech letech – po tom, co jsme předloni získali titul Stříbrného vinaře, si tentokrát z Prahy odvážíme třetí místo.

Proč se soutěže bere jako tak náročná? Vzorky v ní bodují přední čeští sommeliéři včetně Iva Dvořáka, Michal Šetky, Jakuba Přibyla nebo Romana Novotného a každoročně také několik top expertů ze zahraničí s titulem Master of Wine, což je asi nejvyšší možná „hodnost“, jakou lze ve vinařském světě získat.

Ohromnou radost máme už jen z umístění ve finále, protože vinařů jsou v České republice stovky, a když se přidají i ti maličcí, jsou to tisíce. Už jen finále je velký úspěch pro celý sonberský tým, který naše vína tvoří,“ řekla při televizním večeru naše Dáša Fialová, a narážela tak na letos ještě víc nabitý ročník. Standardně totiž bývá finalistů osm, v ročníku 2021 jich ale bylo devět, protože dvě vinařství získala v hodnocení naprosto stejný počet bodů.

Mikrosvín Mikulov, vinařství Volařík, Vinselekt Michlovský, Znovín Znojmo, Zámecké vinařství Bzenec, Thaya, Rodinné vinařství Skoupil, ZD Němčičky a Sonberk. Tak nabité bylo složení letošních finalistů, mezi kterými jsme získali třetí místo. Druhé místo připadlo Mikrosvínu a vyhrálo Zámecké vinařství Bzenec. „Máte jedno z nejkrásnějších vinařství, výhled na Pálavu, kromě toho děláte fantastická vína. Co by se ještě dalo vylepšit?" zeptala se na vyhlášení Dáši a našeho vinohradníka Romana Slouka moderátorka večera. Jaká přišla reakce? Na to se můžete podívat v televizním záznamu, který najdete v archivu ivysílání České televize.


Další aktuality
02.09.2021

Podcast Mezi řádky představuje nového šéfa Svazu vinařů Martina Chlada

Mluví o cestě za českým „vinařským Naganem“ i o tom, že kdo chce vést, nemůže být sám vinařem
Číst více
01.09.2021

17.9. Sonberské vinobraní, představení ročníku 2020 & Cimballica

Letošní oslava sonberského vinobraní, společně s představením ročníku 2020 se chystá na pátek 17. září. Můžete si vyhradit celé odpoledne a dívat se pod ruce vinohradníkovi i sklepmistrovi, nebo dorazit až na večerní program, je to jen na vás.
Zjistit více
24.07.2021

Dali medaili? Dali. Ocenění přišla ze Španělska, Německa i Velké Británie

Víno si díky nim můžete vybrat podle vkusu světových porotců
Číst více
01.07.2021

Léto oslavíme novým vínem. Je to díky za to, že můžeme být „Pospolu“

Bude vinným průvodcem na každém koncertu festivalu Hudba na vinicích
Číst více
30.06.2021

Dopis od našeho hosta

Originální znění naleznete v anglické verzi našeho blogu. 
Zjistit více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail