26.07.2022

Sonberk letos podruhé v Londýně

Zdá se, že sonberská suchá Pálava VOC ráda cestuje a v zahraničí jí to opravdu sluší. Již podruhé se letos objevila v britské metropoli - po jarní prezentaci na české ambasádě nyní v polovině července zazářila na National Geographic Traveller Food Festival, kde se představila po boku dalších šesti vín z ČR.

Do úzkého výběru vín reprezentujících to nejlepší ze současné vinařské produkce Česka byla vybrána ve spolupráci CzechTourismNárodního vinařského centra. Kromě dvoudenní prezentace na českém stánku se vína prezentovala také v rámci specializovaného moderovaného eventu, tzv. Wine Theatre. Po boku francouzských, portugalských či kyperských vín se tak návštěvníkům představila i vína z Moravy.

Živé prezentace vín se v tandemu s moderátorem Rossem ujal rodilý Moravan Martin Kleveta, již několik let působící v londýnské michelinské restauraci Hide. Právě v Hide najdete na vinném lístku suchou sonberskou Pálavu, pro Martina to tedy byla ideální příležitost, jak publiku představit víno, kterého původ i charakter důvěrně zná.

Máme velkou radost, že jsme se letos mohli s Pálavou do Londýna vrátit. Potvrdili jsme si tak, že Pálava je náš národní klenot, který Českou republiku a její vinaře umí reprezentovat na nejvyšší úrovni. Nejen, že je v suché verzi krásně pitelná i po celý večer, ale její původ v aromatické odrůdě Tramín ji činí mezinárodně srozumitelnou velice širokému publiku. Z reakcí návštěvníků festivalu je sklenička Pálavy atraktivní pozvánkou objevovat krásy Česka,“ pochvaluje si obchodní a marketingová ředitelka Sonberku Dominika Holešínská,

Sonberská suchá Pálava ovšem ve Spojeném království není žádným nováčkem - již několik let trvá spolupráce Sonberku a importéra Ellis Wines, který se kromě suché Pálavy specializuje také na sonberské Rieslingy.


Další aktuality
11.08.2022

Vinice koncem prázdnin: jak se připravit na vinobraní?

Kdy letos začneme sbírat a v čem je ročník 2022  jiný než ten loňský?
Číst více
01.07.2022

Co se děje ve vinici o prázdninách?

Pokud se k nám chystáte v létě na návštěvu, toto je článek pro vás. O tom, co uvidíte kolem sebe a proč tomu tak je.
Číst více
27.06.2022

První červencový víkend přinese divadelní premiéru, koncert Anny K. a brunch s foodtruckem

Plánujete prodloužený prázdninový víkend na Moravě? Zde jsou naše tipy.
Číst více
15.06.2022

Londýnský Decanter ocenil celou škálu Rieslingů a Pálav

Červen je medailový a my si to užíváme. Celkem šest našich vín bylo oceněno na největší světové soutěži Decanter World Wine Awards.
Číst více
05.06.2022

Riesling VOC 2020 veze zlato z Concours Mondial de Bruxelles

Česká republika je nejúspěšnější vinařská krajina střední Evropy v soutěži
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail