26.07.2022

Sonberk letos podruhé v Londýně

Zdá se, že sonberská suchá Pálava VOC ráda cestuje a v zahraničí jí to opravdu sluší. Již podruhé se letos objevila v britské metropoli - po jarní prezentaci na české ambasádě nyní v polovině července zazářila na National Geographic Traveller Food Festival, kde se představila po boku dalších šesti vín z ČR.

Do úzkého výběru vín reprezentujících to nejlepší ze současné vinařské produkce Česka byla vybrána ve spolupráci CzechTourismNárodního vinařského centra. Kromě dvoudenní prezentace na českém stánku se vína prezentovala také v rámci specializovaného moderovaného eventu, tzv. Wine Theatre. Po boku francouzských, portugalských či kyperských vín se tak návštěvníkům představila i vína z Moravy.

Živé prezentace vín se v tandemu s moderátorem Rossem ujal rodilý Moravan Martin Kleveta, již několik let působící v londýnské michelinské restauraci Hide. Právě v Hide najdete na vinném lístku suchou sonberskou Pálavu, pro Martina to tedy byla ideální příležitost, jak publiku představit víno, kterého původ i charakter důvěrně zná.

Máme velkou radost, že jsme se letos mohli s Pálavou do Londýna vrátit. Potvrdili jsme si tak, že Pálava je náš národní klenot, který Českou republiku a její vinaře umí reprezentovat na nejvyšší úrovni. Nejen, že je v suché verzi krásně pitelná i po celý večer, ale její původ v aromatické odrůdě Tramín ji činí mezinárodně srozumitelnou velice širokému publiku. Z reakcí návštěvníků festivalu je sklenička Pálavy atraktivní pozvánkou objevovat krásy Česka,“ pochvaluje si obchodní a marketingová ředitelka Sonberku Dominika Holešínská,

Sonberská suchá Pálava ovšem ve Spojeném království není žádným nováčkem - již několik let trvá spolupráce Sonberku a importéra Ellis Wines, který se kromě suché Pálavy specializuje také na sonberské Rieslingy.


Další aktuality
25.11.2022

Magnum večeře s Atelierem na Sonberku

V sobotu 10. prosince zveme od 18:00 na adventní menu šéfkuchaře Pavla Kováře v párování se sonberskými víny z lahví velikosti magnum a překvapeními z archivu.
Číst více
25.11.2022

Letní koncerty 2023 na Sonberku

Ve spolupráci s projektem Hudba na vinicích nabídneme od července do září již 4. společný ročník večerních open air koncertů. Srdečně zveme!
Číst více
08.11.2022

Uvádíme mladý Muškát moravský 2022

Jediné mladé víno ze Sonberku, tradičně ultra-suché. Letos poprvé pod šroubovacím uzávěrem, ze tří různě starých částí vinohradu.
Číst více
13.10.2022

Jak se dělá bistro v Brně

V novém dílu podcastu Mezi řádky si povídáme s Milanem Bukovským, zakladatelem a majitelem oblíbeného brněnského bistra a cocktailového baru Atelier.
Číst více
11.10.2022

Sonberská Pálava opět vysoko na bedně

V suché, sladké i slámové verzi - Prague Wine Trophy ocenila sonberské Pálavy i botrytický Tramín.
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail