11.10.2021

Nový díl podcastu představuje reproduktory na víno

Přiznáváme, nejnovější díl podcastu Mezi řádky má za sebou delší historii, než bychom si přáli. S ambasadorem značky Riedel (výrobcem asi nejoblíbenějšího vinného skla) Janem Ustohalem jsme už dlouho plánovali ochutnávku. Jenže pak do toho vpadnul covid a s ním spojená nejistota v organizaci akcí, takže jsme to nakonec udělali jinak. Jako první jsme s Janem Ustohalem natočili podcast, a vy tak budete mít o důvod víc se na takovou degustaci přihlásit. Ona totiž opravdu stojí za to.

Špatná sklenička nepokazí víno, ale dojem z vína. Ona totiž vytáhne vjem, který vytahovat nemá, nebo ho vytáhne v moment, kdy na něj nemá dojít,“ vysvětluje hned zkraje nejnovějšího dílu podcastu, který vzniká díky spolupráci s audiovydavatelstvím Čti mi, Ustohal.

Ano, mohl by se tvářit, že je to všechno nějaké kouzlo, ale nedělá to. Úplně jednoduše přiznává, že za tím stojí fyzika a fyziologie lidského těla. „Všichni máme na jazyce receptory – vpředu vnímáme sladkou chuť, po stranách kyselou a slanou a vzadu hořkou. Naše skleničky jsou vytvořené pro jednotlivé odrůdy vína tak, aby díky svému tvaru a náklonu člověka při napití nechaly vyniknout to, co je zrovna potřeba,“ přidal další detaily Ustohal, čímž zároveň vysvětlil, proč o produktech Riedelu mluví jako o reproduktorech na víno. A připravil si půdu pro to, aby zbořil stereotyp, že na bílé patří skleničky užší a na červené ty buclatější.

V doteď asi nejedukativnějšm dílu celé naší série se kromě toho dozvíte něco o historii původně české rodiny Riedelů, o tom, k čemu je dobrá dekantace, a fajnšmekrům moc doporučujeme vydržet až do závěrečné části. Došlo totiž i na vášnivou debatu o skleničkách OIV, ze kterých se i dnes hodnotí řada soutěží.


Další aktuality
26.01.2022

Přes Sonberk k papeži a do michelinského chateau

Jak dlouhá byla cesta od šlechtění Pálavy až do vinných karet Francie?
Číst více
11.01.2022

Letní koncerty 2022 ve vinařství Sonberk

Ve spolupráci s projektem Hudba na vinicích vám také letos nabídneme sérii letních koncertních večerů.
Číst více
03.01.2022

Adriena Šimotová & Sonberk

Stali jsme se partnery výstavy Adrieny Šimotové, kterou pod záštitou Českého velvyslanectví ve Slovinsku pořádá Mezinárodní centrum grafické tvorby v Lublani. Srdečně zveme k návštěvě.
Číst více
01.01.2022

Rok 2021 na Sonberku

Díl #3: Září - Prosinec. V závěrečném dílu ohlédnutí za uplynulým rokem prozradíme, jaké bylo vinobraní a co všechno jsme stihli před příchodem Ježíška.
Číst více
29.12.2021

Jaký byl rok 2021 na Sonberku?

Díl #2: Květen - Srpen. Druhý díl našeho tradičního ohlédnutí za uplynulým rokem je plný léta, koncertů a dobré nálady.
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail