11.10.2021

Nový díl podcastu představuje reproduktory na víno

Přiznáváme, nejnovější díl podcastu Mezi řádky má za sebou delší historii, než bychom si přáli. S ambasadorem značky Riedel (výrobcem asi nejoblíbenějšího vinného skla) Janem Ustohalem jsme už dlouho plánovali ochutnávku. Jenže pak do toho vpadnul covid a s ním spojená nejistota v organizaci akcí, takže jsme to nakonec udělali jinak. Jako první jsme s Janem Ustohalem natočili podcast, a vy tak budete mít o důvod víc se na takovou degustaci přihlásit. Ona totiž opravdu stojí za to.

Špatná sklenička nepokazí víno, ale dojem z vína. Ona totiž vytáhne vjem, který vytahovat nemá, nebo ho vytáhne v moment, kdy na něj nemá dojít,“ vysvětluje hned zkraje nejnovějšího dílu podcastu, který vzniká díky spolupráci s audiovydavatelstvím Čti mi, Ustohal.

Ano, mohl by se tvářit, že je to všechno nějaké kouzlo, ale nedělá to. Úplně jednoduše přiznává, že za tím stojí fyzika a fyziologie lidského těla. „Všichni máme na jazyce receptory – vpředu vnímáme sladkou chuť, po stranách kyselou a slanou a vzadu hořkou. Naše skleničky jsou vytvořené pro jednotlivé odrůdy vína tak, aby díky svému tvaru a náklonu člověka při napití nechaly vyniknout to, co je zrovna potřeba,“ přidal další detaily Ustohal, čímž zároveň vysvětlil, proč o produktech Riedelu mluví jako o reproduktorech na víno. A připravil si půdu pro to, aby zbořil stereotyp, že na bílé patří skleničky užší a na červené ty buclatější.

V doteď asi nejedukativnějšm dílu celé naší série se kromě toho dozvíte něco o historii původně české rodiny Riedelů, o tom, k čemu je dobrá dekantace, a fajnšmekrům moc doporučujeme vydržet až do závěrečné části. Došlo totiž i na vášnivou debatu o skleničkách OIV, ze kterých se i dnes hodnotí řada soutěží.


Další aktuality
07.10.2021

Prague Wine Trophy 2021: Sonberk je rieslingový, umí citlivě pracovat s dubem a Pálavu má nejlepší na trhu

Hodnotitelé náročné soutěže vyzvedli suché Rieslingy a bílá cuvée; nejvíc se líbily Pálavy
02.09.2021

Podcast Mezi řádky představuje nového šéfa Svazu vinařů Martina Chlada

Mluví o cestě za českým „vinařským Naganem“ i o tom, že kdo chce vést, nemůže být sám vinařem
Číst více
01.09.2021

17.9. Sonberské vinobraní, představení ročníku 2020 & Cimballica

Letošní oslava sonberského vinobraní, společně s představením ročníku 2020 se chystá na pátek 17. září. Můžete si vyhradit celé odpoledne a dívat se pod ruce vinohradníkovi i sklepmistrovi, nebo dorazit až na večerní program, je to jen na vás.
Zjistit více
24.07.2021

Dali medaili? Dali. Ocenění přišla ze Španělska, Německa i Velké Británie

Víno si díky nim můžete vybrat podle vkusu světových porotců
Číst více
01.07.2021

Léto oslavíme novým vínem. Je to díky za to, že můžeme být „Pospolu“

Bude vinným průvodcem na každém koncertu festivalu Hudba na vinicích
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail