14.06.2021

Máme „šeďák“ na šroubu. Může to být vaše Škola vína

V zimě si užijete doušek našeho Merlotu k masu a různé ročníky našich ryzlinků, ale na léto to možná někdy chce něco lehčího. Pokud teď přesně takto přemýšlíte při doplňování vlastní vinotéky, tak věřte, že my jsme nad tím přemýšleli také. Proto jsme teď poslali na trh první ročník našeho Rulandského šedého se šroubovacím uzávěrem. Víno, kteří si užijí naši fanoušci i lidé, kteří si vztah k vínu teprve hledají. A hlavně víno, které vám bude věrným parťákem na všech letních akcích. I k nim jsme ho totiž tak trochu tvořili.

Přiznáváme bez mučení, je to tak trochu i reakce na to, co nás všechny poslední měsíce potkalo. Po první vlně pandemie k nám totiž začalo jezdit ještě o něco víc lidí než dřív a ptali se víc a víc po lehčím víně, se kterým se dá i po skleničce ještě ujet nějaký ten kilometr. „Naše nové Rulandské šedé tomu přesně odpovídá. Je to ideální víno do piknikového koše, lehké, moc dobře se pije, a díky šroubovacímu uzávěru se s ním kdekoliv dobře manipuluje,“ přibližuje naše Dáša Fialová odrůdu, která v sonberském provedení chutná po mirabelkách a má krémovitý závěr.

Podle Dášiných slov se počítá i s tím, že u takového piknikového koše se můžou sejít lidé, kteří mají k vínu různý vztah. Někdo o něm ví skoro všechno, jiný má svoje oblíbené kousky a někdo se teprve hledá. Rulandské šedé z řady Stříbrný Sonberk by mělo všechny umět spojit. Má 8,3 gramů zbytkového cukru a 6,4 gramu kyselin, takže balancuje na hranici suchého a polosuchého a dobře poslouží těm, kteří se chtějí k našim klasickým suchým vínům postupně propít. A nemusí se to učit jen u nás na terase. „Ročníku 2019 máme přes pět tisíc lahví a část z nich bude k ochutnání i v restauracích na skleničku,“ upozorňuje Dáša na to, že se vyplatí hledat ho i ve vinných lístcích


Další aktuality
04.08.2021

Míříte k nám na koncert? Posíláme bližší informace

Organizační pokyny a informace ke koncertům na Sonberku
Zjistit více
27.07.2021

Dopis od našeho hosta

Originální znění naleznete v anglické verzi našeho blogu. 
Zjistit více
24.07.2021

Dali medaili? Dali. Ocenění přišla ze Španělska, Německa i Velké Británie

Víno si díky nim můžete vybrat podle vkusu světových porotců
Číst více
01.07.2021

Léto oslavíme novým vínem. Je to díky za to, že můžeme být „Pospolu“

Bude vinným průvodcem na každém koncertu festivalu Hudba na vinicích
Číst více
15.06.2021

Jóga, zpěv nebo pétanque. Vyberte si u nás, co vám dělá radost

V párování vína se zážitky pokračujeme i v létě a dáme i na vaše nápady
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail