17.02.2023

Co všechno se skrývá za pozicí degustátora

Pro někoho je víno umění, pro jiného fyzika, pro dalšího chemie. Může být víno ale také otázkou matematiky - minimálně pokud mluvíme o bodovacích škálách a hodnocení vína na vinařských soutěžích? Jak a do kolika se počítají jednotlivé body? Za co je víno může získat nebo naopak ztratit, nám v rozhovoru vysvětlila Míša Lasotová, degustátorka, obchodnice a autorka blogového projektu Ovinena.cz.

Dozvíte se také, co Míšu k vínu přivedlo a co ji u degustování drží, kdo se může stát registrovaným degustátorem, jak se den předem správně připravit na degustátorské hodnocení nebo jaká je nejčastější chyba začínajících degustátorů. A samozřejmě, kolikátý v pořadí se nalévá první vzorek, nebo co je to degustátorský triangl.

Poslouchejte v podcastových aplikacích:

Spotify
Soundtier
Apple Podcasts
Google Podcasts

Další aktuality
27.05.2024

Kouzlo pikniku ve vinici: spojení vína, přírody a pohody

Když se řekne piknik, většina z nás si představí deku rozloženou na trávě, koš plný dobrot a relaxaci v parku nebo na louce. Ale co kdybychom tuto tradiční představu posunuli na jinou úroveň?
Zjistěte více
30.04.2024

#27 Riesling kam se podíváš

27. epizodu našeho podcastu jsme věnovali rieslingům. V novém moderátorském složení Libora a Anety jsme vyzpovídali ty nejpovolanější ze Sonbreku. Zajímá vás, proč spojení Sonberk a riesling tak dobře funguje? Poslechněte si aktuální díl. 
Zjistěte více
20.03.2024

Přivítejme PinkGris do naší sonberské rodiny

Poznejte naši růžovou novinku, kterou jsme pro vás připravili v limitované edici a která je tak trochu speciální. V čem? Pojďme to společně odhalit.
Zjistěte více
14.03.2024

#26 Co nás v nejbližší době čeká a nemine

V nejnovějším díle podcastu Mezi řádky si Dominika s Liborem vzali na paškál třaskavé téma spotřební daně, ale nakousli i aktuální jarní program a probrali také pohodovou atmosféru letních koncertů.
Zjistěte více
20.02.2024

Jarní program na Sonberku

Na Sonberku začíná nová sezóna s nabitým programem. Srdečně vás zveme vychutnat si pohodu a příjemné (ne)vinné zážitky v jarním čase.
Zjistěte více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail