18.09.2019

Sonberk je na obalu knihy popisující cestu kolem celého vinařského světa

Je to pár let, co se u nás na Sonberku zjevilo obytné auto s francouzským milovníkem vína Jeanem-Baptistem Ancelotem. Právě s pomocí obytného auta se přemisťoval po celém světě od jednoho zajímavého vinařství ke druhému, protože si chtěl udělat opravdu řádný obrázek o tom, jak kde k vínu přistupují a která jsou vlastně ta nejlepší. Po jedenácti letech vymýšlení, ježdění a sepisování se bude dnes prezentovat výsledek jeho práce: V Paříží, jen pár kroků od Vítězného oblouku, se koná oficiální křest knihy s názvem Wine Explorers. Co pro nás je ale obrovské překvapení a radost, to je fakt, že na obal svého díla si Ancelot ze všech možných světových pohledů a výhledů vybral právě sonberský výhled na Pálavu!

„Rozhodovali jsme se asi mezi deseti překrásnými fotkami vinohradů. Na té vaší se shodla porota ve složení já, moje žena a můj nakladatel. Obecně ale musím říct, že jižní Morava má ohromný potenciál,“ komentoval to Ancelot, který nás tím samozřejmě ohromil. „Že je u nás nejkrásněji, si my místní myslíme pořád, ale když to takhle vyzní i od člověka, který projel celý svět, tak to opravdu zahřeje,“ vypíchla naše marketingová ředitelka Dáša Fialová.

Ancelot strávil na cestách celkem 1500 dní, přičemž navštívil asi 500 vinařství v 88 zemích a ochutnal pět tisíc vín. Vinařství a jejich produkty, které mu chutnaly nejvíc, pak v posledních měsících sesumíroval do knihy, kterou zítra uvádí na trh. Česká republika dostala jednu samostatnou kapitolu. „Přímo na místě ale budeme svoje víno nalévat jako jediní. Jean-Baptiste si vybral jen a pouze 15 vín z 15 zemí, aby ani jedna země nebyla zastoupena dvakrát a aby hosté stihli za večer ochutnat všechna. Českou republiku tak bude prezentovat naše cuvée Sémillon/Sauvignon 2016,“ popsala Dáša, která bude v Paříži osobně. Na dojmy se tak můžete dívat na našich sociálních sítích.

Křtít se bude zatím francouzská verze knihy a o vážnosti akce vypovídá i osobnost kmotra, kterým bude Jean Moueix, majitel ikonického francouzského vinařství Pétrus. Překlad do angličtiny by měl vyjít někdy v první polovině roku 2020. Dáme vám o něm včas vědět ☺


Další aktuality
16.05.2023

O vinařích z VOC Hustopečska s Radkem Sedláčkem

Do jubilejního 20. dílu našeho podcastu přijal pozvání Radek Sedláček z vinařství Sedláček. Kromě toho působí jako člen spolku VOC Hustopečsko, jehož je i Sonberk součástí.

Číst více
02.05.2023

Sonberk slaví 20 let. Buďte u toho!

Oslavte s námi dvacet let všemi smysly!
Číst více
11.04.2023

Jaro v našich vinohradech

Jaro na Sonberku je ve znamení příprav prvních větších akcí, začíná sezóna pro turisty a pro vinohradníky to znamená příchod náročnějšího období. 
Číst více
22.03.2023

O moravských a zahraničních vínech

Vydali jsme 19. díl našeho podcastu Mezi řádky. A s kým si naše Dominika povídala tentokrát? S degustátorem, sommelierem a obchodním ředitelem společnosti BACCHUS Vins & Champagnes, Richardem Süssem.
Číst více
10.03.2023

Pálava Noble rot na světové expozici La Cité du Vin

Sonberk slaví světový hattrick! Již potřetí se naše víno dostalo do největší mezinárodní expozice vín na světě, La Cité du Vin v Bordeaux. 
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail