27.05.2024

Kouzlo pikniku ve vinici: spojení vína, přírody a pohody

Když se řekne piknik, většina z nás si představí deku rozloženou na trávě, koš plný dobrot a relaxaci v parku nebo na louce. Ale co kdybychom tuto tradiční představu posunuli na jinou úroveň? Představte si piknik ve vinici. 

Jedno z nejkouzelnějších míst, kde můžete strávit den na pikniku, je naše vinařství. Užijete si nejen vynikající vína, ale také nádhernou přírodu a úžasný výhled na Pálavské vrchy. Piknik mezi řádky je zážitkem, který propojuje skvělé víno, gurmánské požitky, relaxaci a krásy přírody.

Proč právě vinice?

Vinice je magické místo a vytváří malebnou krajinu, která doslova vybízí k odpočinku. Pohled na zrající hrozny, vůně půdy, čerstvého vzduchu a klid. To všechno dohromady tvoří jedinečnou atmosféru, kterou jinde nenajdete.


Co zažijete?

Piknik ve vinici není jen o jídle a pití. Je to především o zážitku a propojení s přírodou. Můžete se projít vinicemi, nebo jen tak sedět a vychutnávat si klid a pohodu. Je to ideální příležitost k relaxaci, povídání si s partnerem, přáteli či rodinou a k objevování nových chutí a vůní.

Sonberský piknikový koš je plný lahůdek, které se skvěle hodí k našim vínům. Těšte se na regionální produkty v podobě výborného trhaného masa, skvělé Rašovské paštiky nebo úžasně křupavého řemeslného chleba z Bořetic. Samozřejmostí je láhev vína dle vašeho výběru. Ať už se rozhodnete pro romantický výlet ve dvou, nebo pro setkání s přáteli, tento zážitek vám přinese nezapomenutelné chvíle. Vydejte se tedy do našich vinic a objevte kouzlo pikniku tam, kde se rodí víno.

Jak na piknikový zážitek na Sonberku?

Rezervace: Na našem e-shopu si vyberte piknikový koš, který vás zaujal nejvíce. Při koupi je nutné do poznámky zadat den a čas, který se vám z nabízených termínů hodí.

Užijte si piknik naplno: Po příchodu do vinařství si ve vinotéce vyzvednete svůj objednaný piknikový koš. Necháte nám vratnou zálohu 1 000 Kč a poté už vám nic nebrání v tom, abyste si užili svůj den.

Pohodlně se usaďte a nechte se unášet krásou okolní přírody. Vůně révy a čerstvého vzduchu, spolu s výhledem na Pálavu, vás okamžitě naladí na tu správnou piknikovou atmosféru.


Co si nenechat ujít?

Procházka vinicí: Využijte příležitosti a projděte se mezi řádky. Můžete také využít našeho audioprůvodce, který vás seznámí s jednotlivými odrůdami a jejich specifiky.

Degustace vín: Kromě pikniku můžete v rámci návštěvy našeho vinařství ochutnat různé druhy vín přímo v naší vinotéce.

Fotografování: Nepromeškejte příležitost pořídit si nádherné fotografie na památku. Vinice s Pálavou v pozadí tvoří dokonalé prostředí pro nádherné snímky. Nezapomeňte s námi sdílet vaše fotografie na sociálních sítích Facebook a Instagram.


Závěrem prosíme o respektování následujících pravidel:

  1. Nenechávejte po sobě odpadky
  2. Prosíme, abyste veškeré odpadky odložili do připravených odpadkových pytlů. Pomůžete nám tak udržet vinice a okolí čisté a příjemné pro všechny návštěvníky.
  3. Nekuřte
  4. V celém areálu vinařství je zakázáno kouření. Prosíme, abyste tento zákaz respektovali a přispěli tak k ochraně vinic a zdraví všech přítomných.
  5. Chovejte se ohleduplně k přírodě

Při pohybu po vinicích a okolí prosím dávejte pozor, abyste nepoškodili vinnou révu ani jiné rostliny. Respektujte přírodu a její krásy, které nám poskytují jedinečný zážitek.

Děkujeme vám!Další aktuality
04.06.2024

Zažijte léto na Sonberku!

Léto je skoro tady a s ním přichází slunce, relaxace a nezapomenutelné zážitky. Pokud hledáte místo, kde byste mohli zažít všechny tyto věci v harmonii s přírodou a výjimečnými víny, jste tu správně. Toto úžasné spojení najdete právě u nás na Sonberku.
Zjistěte více
30.04.2024

#27 Riesling kam se podíváš

27. epizodu našeho podcastu jsme věnovali rieslingům. V novém moderátorském složení Libora a Anety jsme vyzpovídali ty nejpovolanější ze Sonbreku. Zajímá vás, proč spojení Sonberk a riesling tak dobře funguje? Poslechněte si aktuální díl. 
Zjistěte více
20.03.2024

Přivítejme PinkGris do naší sonberské rodiny

Poznejte naši růžovou novinku, kterou jsme pro vás připravili v limitované edici a která je tak trochu speciální. V čem? Pojďme to společně odhalit.
Zjistěte více
14.03.2024

#26 Co nás v nejbližší době čeká a nemine

V nejnovějším díle podcastu Mezi řádky si Dominika s Liborem vzali na paškál třaskavé téma spotřební daně, ale nakousli i aktuální jarní program a probrali také pohodovou atmosféru letních koncertů.
Zjistěte více
20.02.2024

Jarní program na Sonberku

Na Sonberku začíná nová sezóna s nabitým programem. Srdečně vás zveme vychutnat si pohodu a příjemné (ne)vinné zážitky v jarním čase.
Zjistěte více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail