01.07.2021

Léto oslavíme novým vínem. Je to díky za to, že můžeme být „Pospolu“

Schválně, co vám v minulých měsících chybělo nejvíc? Restaurace, koncerty, akce? Nebo zkrátka jenom lidé. Většina vinařů by hlasovala asi pro to poslední; pro ten správný zážitek z vína je sdílení momentů se skleničkou v ruce zásadní. A právě na oslavu toho, že už zase můžeme být spolu – my s vámi a také vy se všemi vašimi milými – posíláme do světa další vinnou novinku toho roku. Jmenuje se příznačně Pospolu a bude takovým neoficiálním vinným průvodcem letošního druhého ročníku festivalu Hudba na vinicích.


Je to cuvée z našich dvou nejdůležitějších odrůd, rýňáku a Pálavy, které jsou v něm v poměru 80 na 20. Vymysleli jsme ho tak, aby si ho užili všichni, pro které je náš velký Riesling moc přísný a potřebují se k němu ještě propít. Pospolu je lehké, pitelné víno na všechny letní koncertní večery, které nás čekají,“ líčí naše Dáša Fialová, a zároveň tak zve na celý letní program. Ale nejen na něj. Svoji lahev si můžete vychutnat třeba i doma nebo na večírku s přáteli.


Každá ze čtyř tisíc lahví, které jsme vyrobili, má šroubovací uzávěr, takže odpadá nutnost shánět se po vývrtce a složitosti s krátkodobým uzavřením, než si nalejete další skleničku. Mezi našimi dosavadními víny navíc tohle nové bezpečně poznáte – má speciální etiketu z rukou Aleše Sadila z Pidistudia, který do ní dokázal vetknout jednu malou hříčku. Jedna z postaviček na etiketě hraje na zvláštní hudební nástroj, který se jmenuje kazu. „Říká se o něm, že je to nejjednodušší nástroj, na který lze hrát, a tak jich teď pár na Sonberku také budeme mít. Budeme rádi, když to naše fanoušky ponoukne k tomu přidat se s ním k některému z koncertů, nebo si doma zahrát jen tak pro radost,“ doplňuje ještě Dáša.


Další aktuality
11.10.2021

Nový díl podcastu představuje reproduktory na víno

Do světa vinného skla a zákonitostí jeho výběru nás zavedl ambasador značky Riedel Jan Ustohal
Číst více
07.10.2021

Prague Wine Trophy 2021: Sonberk je rieslingový, umí citlivě pracovat s dubem a Pálavu má nejlepší na trhu

Hodnotitelé náročné soutěže vyzvedli suché Rieslingy a bílá cuvée; nejvíc se líbily Pálavy
02.09.2021

Podcast Mezi řádky představuje nového šéfa Svazu vinařů Martina Chlada

Mluví o cestě za českým „vinařským Naganem“ i o tom, že kdo chce vést, nemůže být sám vinařem
Číst více
01.09.2021

17.9. Sonberské vinobraní, představení ročníku 2020 & Cimballica

Letošní oslava sonberského vinobraní, společně s představením ročníku 2020 se chystá na pátek 17. září. Můžete si vyhradit celé odpoledne a dívat se pod ruce vinohradníkovi i sklepmistrovi, nebo dorazit až na večerní program, je to jen na vás.
Zjistit více
24.07.2021

Dali medaili? Dali. Ocenění přišla ze Španělska, Německa i Velké Británie

Víno si díky nim můžete vybrat podle vkusu světových porotců
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail