15.06.2021

Jóga, zpěv nebo pétanque. Vyberte si u nás, co vám dělá radost

Že jsme vinařství, které si zakládá na výborném víně, to pořád platí. Už dlouho ale platí i to, že kromě vinných zážitků vám chceme dodávat i spoustu dalších, které se dají s vínem spojovat, a tak jsme tady s letní sérií. Je to pár dní, co se k nám sjela skupina jogínek, které k nám znovu přijedou 12. července a vy se k nim můžete přidat. Nebo se můžete přihlásit na Zpívání ve vinici a taky nám dát nápad, co dalšího by se na Sonberku mohlo konat.

Aktuální pozvánka se týká hlavně zpívání. V pondělí 21. června, tedy přesně v den letního slunovratu, k nám dorazí hlasová pedagožka, lektorka vědomého dechu a zpěvačka Jana Šelle a povede svoji lekci, kterou nazvala Zpívání na vinici. Hlásit se prostřednictvím facebookové události může kdokoliv, kdo má ke zpěvu aspoň trochu kladný vztah. Naučí se přitom totiž i spoustu dalšího. „Studiu hlasu se věnuji přes 30 let. Po celou tu dobu se snažím obsáhnout a pochopit škálu toho, co všechno lze nalézt v tom světě “za zrcadlem”, kam mě hlasová dispozice vybízí k detektivnímu následování. Projevit se v dechovém cyklu poskytuje tělu i duši neuvěřitelnou oporu a blahodárnou úlevu,“ říká o svém přístupu sama Jana Šelle.

Kdo má dojem, že mu zpěv přece jen nejde nebo opravdu není pro něj (jste si opravdu jistí?), ten se může přihlásit na druhou lekci jógy, kterou u nás Denisa Bastlová povede 12. července. Jen si to představte: dokonalé protažení těla, fajn lidé a k tomu výhled na Pálavu a vinohrady všude okolo. A jestli ani to pro vás není to pravé, máme jinou nabídku: pokud máte nápad na menší sportovní nebo kulturní aktivitu, která by se na Sonberku dala zorganizovat, dejte nám o ní vědět. „Program se snažíme stavět co nejvíc různorodě, ale ani nás nenapadne všechno, takže nám kdokoliv může dát vědět o svém nápadu. Já pořád doufám, že bychom mohli uspořádat i turnaj v pétanque,“ směje se naše Dáša Fialová, která za většinou akcí organizačně stojí.

Tak co, už máte tip? Napište nám o něm na sonberk@sonberk.cz nebo klidně do zpráv na Facebooku.

Další aktuality
11.10.2021

Nový díl podcastu představuje reproduktory na víno

Do světa vinného skla a zákonitostí jeho výběru nás zavedl ambasador značky Riedel Jan Ustohal
Číst více
07.10.2021

Prague Wine Trophy 2021: Sonberk je rieslingový, umí citlivě pracovat s dubem a Pálavu má nejlepší na trhu

Hodnotitelé náročné soutěže vyzvedli suché Rieslingy a bílá cuvée; nejvíc se líbily Pálavy
02.09.2021

Podcast Mezi řádky představuje nového šéfa Svazu vinařů Martina Chlada

Mluví o cestě za českým „vinařským Naganem“ i o tom, že kdo chce vést, nemůže být sám vinařem
Číst více
01.09.2021

17.9. Sonberské vinobraní, představení ročníku 2020 & Cimballica

Letošní oslava sonberského vinobraní, společně s představením ročníku 2020 se chystá na pátek 17. září. Můžete si vyhradit celé odpoledne a dívat se pod ruce vinohradníkovi i sklepmistrovi, nebo dorazit až na večerní program, je to jen na vás.
Zjistit více
24.07.2021

Dali medaili? Dali. Ocenění přišla ze Španělska, Německa i Velké Británie

Víno si díky nim můžete vybrat podle vkusu světových porotců
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail