24.07.2021

Dali medaili? Dali. Ocenění přišla ze Španělska, Německa i Velké Británie

Ačkoliv třeba profily na sociálních sítích nám teď plní fotky z koncertů a svateb a snímky od našich letních návštěvníků, rozhodně to neznamená, že se nic neděje ve sklepě. Podle množství ocenění, která nám v posledních týdnech přišla, by se mohlo hodně slavit. My si ale spíš povídáme o tom, jak různý vkus na víno mají porotci různých soutěží. Jen posuďte sami.

Už před několika týdny ocenili zlatou medailí naši suchou Pálavu VOC 2019 porotci španělské soutěže Concurso Bacchus. Byla to velká radost, protože vína tam už posíláme dlouho, ale doteď se nám tolik nedařilo do vkusu zdejších porotců trefit. Zlato pro naše tolik oblíbené víno to ale všechno vyvážilo.

Ještě větší chvění a úsměv vyvolaly výsledky německá soutěž Best of Riesling. Jak název napovídá, hodnotitelé se tady soustředí jen na jedinou odrůdu, shodou okolností tu, která je nás pro nás také stěžejní. Už jen poslat naše ryzlinky do Německa, země, která je jimi vyhlášená, chce odvahu. Právě proto je tam ale posílají vinaři z celého světa. Když vás dobře ohodnotí tady, má to svoji váhu. A nás ohodnotili víc než dobře. Riesling 2019 VOC dostal 87 bodů a jeho o rok starší sourozenec ještě o dva body víc. „Bereme to jako velký úspěch, na této soutěži jsou totiž velmi přísní a body jen tak nerozdávají. O to cennější je fakt, že si všimli obou našich Rieslingů, které jsou teď na trhu,“ vysvětluje pozadí Dáša Fialová.

Kdo si našich vín všimnul ještě intenzivněji, to byli porotci námi tolik oblíbené a asi nejuznávanější světové soutěže Decanter World Wine Awards. Loni jsme se v jejich očích stali nejúspěšnějším českým vinařstvím. Letos jsme tuhle pozici přepustili jiným. „Kdybychom to zopakovali, byl by to až nadlidský výkon. Takový výsledek dva roky po sobě není vzhledem ke kvalitě soutěže snad ani možný. Tamější hodnotitelé letos obecně přáli spíš sladším vínům,“ vysvětluje Dáša, kterou potěšilo, že si pořád držíme image „medailového“ vinařství. Stříbro a 90 bodů totiž získal Riesling 2019 VOC a k tomu přišly hned čtyři bronzy – pro obě naše „velká“ cuvée Sémillon/SauvignonChardonnay & Pinot gris 2017 a také pro Pálavu VOCPálavu Noble rot. Všechna vína zatím máme, takže si je od nás můžete odvézt nebo objednat v jednom balíčku.


Další aktuality
02.09.2021

Podcast Mezi řádky představuje nového šéfa Svazu vinařů Martina Chlada

Mluví o cestě za českým „vinařským Naganem“ i o tom, že kdo chce vést, nemůže být sám vinařem
Číst více
01.09.2021

17.9. Sonberské vinobraní, představení ročníku 2020 & Cimballica

Letošní oslava sonberského vinobraní, společně s představením ročníku 2020 se chystá na pátek 17. září. Můžete si vyhradit celé odpoledne a dívat se pod ruce vinohradníkovi i sklepmistrovi, nebo dorazit až na večerní program, je to jen na vás.
Zjistit více
01.07.2021

Léto oslavíme novým vínem. Je to díky za to, že můžeme být „Pospolu“

Bude vinným průvodcem na každém koncertu festivalu Hudba na vinicích
Číst více
30.06.2021

Dopis od našeho hosta

Originální znění naleznete v anglické verzi našeho blogu. 
Zjistit více
16.06.2021

Míříte k nám na koncert? Posíláme bližší informace

Organizační pokyny a informace ke koncertům na Sonberku
Zjistit více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail