24.07.2021

Dali medaili? Dali. Ocenění přišla ze Španělska, Německa i Velké Británie

Ačkoliv třeba profily na sociálních sítích nám teď plní fotky z koncertů a svateb a snímky od našich letních návštěvníků, rozhodně to neznamená, že se nic neděje ve sklepě. Podle množství ocenění, která nám v posledních týdnech přišla, by se mohlo hodně slavit. My si ale spíš povídáme o tom, jak různý vkus na víno mají porotci různých soutěží. Jen posuďte sami.

Už před několika týdny ocenili zlatou medailí naši suchou Pálavu VOC 2019 porotci španělské soutěže Concurso Bacchus. Byla to velká radost, protože vína tam už posíláme dlouho, ale doteď se nám tolik nedařilo do vkusu zdejších porotců trefit. Zlato pro naše tolik oblíbené víno to ale všechno vyvážilo.

Ještě větší chvění a úsměv vyvolaly výsledky německá soutěž Best of Riesling. Jak název napovídá, hodnotitelé se tady soustředí jen na jedinou odrůdu, shodou okolností tu, která je nás pro nás také stěžejní. Už jen poslat naše ryzlinky do Německa, země, která je jimi vyhlášená, chce odvahu. Právě proto je tam ale posílají vinaři z celého světa. Když vás dobře ohodnotí tady, má to svoji váhu. A nás ohodnotili víc než dobře. Riesling 2019 VOC dostal 87 bodů a jeho o rok starší sourozenec ještě o dva body víc. „Bereme to jako velký úspěch, na této soutěži jsou totiž velmi přísní a body jen tak nerozdávají. O to cennější je fakt, že si všimli obou našich Rieslingů, které jsou teď na trhu,“ vysvětluje pozadí Dáša Fialová.

Kdo si našich vín všimnul ještě intenzivněji, to byli porotci námi tolik oblíbené a asi nejuznávanější světové soutěže Decanter World Wine Awards. Loni jsme se v jejich očích stali nejúspěšnějším českým vinařstvím. Letos jsme tuhle pozici přepustili jiným. „Kdybychom to zopakovali, byl by to až nadlidský výkon. Takový výsledek dva roky po sobě není vzhledem ke kvalitě soutěže snad ani možný. Tamější hodnotitelé letos obecně přáli spíš sladším vínům,“ vysvětluje Dáša, kterou potěšilo, že si pořád držíme image „medailového“ vinařství. Stříbro a 90 bodů totiž získal Riesling 2019 VOC a k tomu přišly hned čtyři bronzy – pro obě naše „velká“ cuvée Sémillon/SauvignonChardonnay & Pinot gris 2017 a také pro Pálavu VOCPálavu Noble rot. Všechna vína zatím máme, takže si je od nás můžete odvézt nebo objednat v jednom balíčku.


Další aktuality
16.09.2022

Poprvé uvádíme Merlot Rare

Představujeme víno, jaké na Sonberku ještě nebylo. 
Číst více
09.09.2022

O špačcích na Sonberku

S příchodem podzimu přilétají do vinic vyhladověná hejna špačků. Jak před nimi bráníme dozrávající úrodu a v čem nás letos překvapili?
Číst více
06.09.2022

Sonberské vinobraní & koncert Harafica

V pátek 16.9. přijďte s námi oslavit letošní Sonberské vinobraní, na kterém nám zahraje cimbálová muzika Harafica. Nebude chybět ani společný sběr, lisování a volná degustace.
Číst více
11.08.2022

Vinice koncem prázdnin: jak se připravit na vinobraní?

Kdy letos začneme sbírat a v čem je ročník 2022  jiný než ten loňský?
Číst více
26.07.2022

Sonberk letos podruhé v Londýně

Suchá Pálava zazářila na National Geographic Traveller Food Festival
Číst více
Co dál?

Přijeďte na skleničku

Chtěli byste toto celé vidět a zažít? Těšíme se na vás na Sonberku.

Navštivte nás
Řekněte nám vaše jméno a e-mail