Košík:

0 ks / 0 Kč

Koncerty a vernisáže

Další rozměr pro hudbu a umění

Unikátní atmosféra Sonberku vybízí k setkávání, setrvání, rozjímání – otevřené výhledy, široké prostranství vinohradu i chráněné zázemí vinařství, to vše je přirozenou kulisou workshopů, kulturních akcí a koncertů, které pořádáme zejména v letních měsících. 

 

V minulosti na Sonberku vystupovali kupř. Stingův kytarista Dominic Miller (2011), bratři Ebenové (2012), Vltava Roberta Nebřenského (2012, 2013) či René Lacko Band (2013). Letní sezonu 2014 jsme na Sonberku otevřeli  jazzovým koncertem newyorského kytarového mága českého původu Rudyho Linky a americké blues-gospelové zpěvačky Tiny Prindle.  

 

Od roku 2016 pořádáme Sonberské (ne)vinné kulturní léto, v rámci kterého v průběhu měsíců červen – září nabízíme živé víkendové koncerty, autorská čtení, filmové projekce a besedy. V minulých ročnících festivalu vystoupili David Koller, Petr Bende, Dan Bárta, Peter Lipa, Jaroslav Dušek, Michal Viewegh, Jiří Pavlica a Hradišťan, Michal Pavlíček, Arnošt Goldflam, Zdeněk Merta, Zora Jandová, Spirituál kvintet a další.

 

V září 2017 jsme pod vedením Terezy a Štěpána Axmanových uspořádali workshop tvorby sošek z keramické hlíny „Tvář vína“ inspirovaný Sonberkem, jeho vínem a okolím. O Velikonocích 2018 jsme ve spolupráci s Hanou Kotulánovou (Malebnosti) nabídli kurz moderního krasopsaní, tzv. faux caligraphy.

 

Sonberk příležitostně připravuje rovněž vernisáže a výstavy. Ve spolupráci s Fakultou architektury VUT v Brně jsme v roce 2012 pořádali studentský workshop o vinařské architektuře společně s výstavou vybraných studentských prací. Slavnostní vernisáž pod záštitou prorektora VUT prof. RNDr. Michala Kotoula, DrSc. proběhla dne 17.10.2012.

>>> Vzhledem k omezené kapacitě areálu jsou vstupenky standardní i VIP kategorie nabízeny přednostně zákazníkům Sonberku prostřednictvím emailového newsletteru. Na požádání Vaši emailovou adresu rádi přidáme do našeho mailing listu anebo se můžete sami registrovat na těchto webových stránkách.