Košík:

0 ks / 0 Kč

VINAŘSTVÍ SONBERK


Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem.

Architektonicky kultovní vinařství Sonberk vyrábí přívlastková, chuťově originální vína pouze z vlastních, ručně sklízených a selektovaných hroznů dopěstovaných na 45 hektarech udržitelně obhospodařované viniční tratě stejného jména. Průměrná sklizeň 1,5 kg hroznů na rostlinu odpovídá celkové roční produkci 30 000–150 000 lahví dle kvality ročníku.

Sonberk je držitelem platinové medaile Best in Show v kategorii suchých aromatických vín, dále platinové medaile Best in Category v regionální kategorii sladkých vín a Mezinárodního ocenění Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy z oborově nejprestižnější soutěže Decanter World Wine Awards.

Sonberk je zatím jediné moravské vinařství uváděné zároveň ve Financial Times, New York Times a Wall Street Journal. Získal 91 bodů v americkém Wine & Spirits jako jedno z nejlepších vín Evropy. Každoročně uveden do Salonu vín – 100 nejlepších vín ČR. Stal se absolutním vítězem soutěže Vinařství roku v roce 2013 a vítězem v kategorii v roce 2015, byl finalistou v letech 2009, 2012 a 2014. Pravidelně nechybí v průvodci 1000 Vins du Monde, byl vždy finalistou a dvakrát šampionem největší tuzemské soutěže Prague Wine Trophy hodnotící domácí a dovozová vína. Má plný počet ocenění v Průvodci českými a moravskými víny a v neposlední řadě je finalistou prestižní mezioborové soutěže Design roku.

Aktuálně z našeho blogu


 • Hostili jsme porotu Vinařství roku
  20.11.2018

  Sedmičlenná komise včera hodnotila práci Sonberku. O vítězi bude jasno 24. ledna

  Více informací
 • Dorazila radost z Francie: Sudy François Frères
  19.11.2018

  Právě v sudech této slavné francouzské značky necháváme zrát náš Merlot

  Více informací
 • Na Koishi chystáme top vinný výběr
  12.11.2018

  Menu na další akci Gastropodzimu se stavělo podle našich nejlepších vín

  Více informací
 • Jsme s Vinaři Hustopečska v nové vinotéce
  9.11.2018

  Přímo do Hustopečí si můžete přijít porovnat, v čem jsme stejní a v čem jiní

  Více informací