Košík:

0 ks / 0 Kč

VINAŘSTVÍ SONBERK


Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem.

Architektonicky kultovní vinařství Sonberk vyrábí přívlastková, chuťově originální vína pouze z vlastních, ručně sklízených a selektovaných hroznů dopěstovaných na 45 hektarech udržitelně obhospodařované viniční tratě stejného jména. Průměrná sklizeň 1,5 kg hroznů na rostlinu odpovídá celkové roční produkci 30 000–150 000 lahví dle kvality ročníku.

Sonberk je držitelem platinové medaile Best in Show v kategorii suchých aromatických vín, dále platinové medaile Best in Category v regionální kategorii sladkých vín a Mezinárodního ocenění Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy z oborově nejprestižnější soutěže Decanter World Wine Awards.

Sonberk je zatím jediné moravské vinařství uváděné zároveň ve Financial Times, New York Times a Wall Street Journal. Získal 91 bodů v americkém Wine & Spirits jako jedno z nejlepších vín Evropy. Každoročně uveden do Salonu vín – 100 nejlepších vín ČR. Stal se absolutním vítězem soutěže Vinařství roku v roce 2013 a vítězem v kategorii v roce 2015, byl finalistou v letech 2009, 2012 a 2014. Pravidelně nechybí v průvodci 1000 Vins du Monde, byl vždy finalistou a dvakrát šampionem největší tuzemské soutěže Prague Wine Trophy hodnotící domácí a dovozová vína. Má plný počet ocenění v Průvodci českými a moravskými víny a v neposlední řadě je finalistou prestižní mezioborové soutěže Design roku.

Aktuálně z našeho blogu


 • Důkaz ze soutěže: Naše Ryzlinky jsou světové!
  23.4.2018

  Ročníky 2013 a 2015 posbíraly tři medaile na soutěži ve Štrasburku

  Více informací
 • "Dvojitý" úspěch z USA
  12.4.2018

  V těžké konkurenci soutěže Finger Lakes International Wine Competition bodovala sladká Pálava

  Více informací
 • Sonberské léto už se chystá. Jaké bude?
  10.4.2018

  Dušek, Stivín, Viewegh. Na Sonberk zase míří velká jména.

  Více informací
 • O Velikonocích představujeme nová vína. Přečtěte si, proč jsme na ně hrdí.
  1.4.2018

  Povedla se nová vína? Stavte se je o Velikonocích ochutnat.

  Více informací