Košík:

0 ks / 0 Kč

VINAŘSTVÍ SONBERK


Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem.

Architektonicky kultovní vinařství Sonberk vyrábí přívlastková, chuťově originální vína pouze z vlastních, ručně sklízených a selektovaných hroznů dopěstovaných na 45 hektarech udržitelně obhospodařované viniční tratě stejného jména. Průměrná sklizeň 1,5 kg hroznů na rostlinu odpovídá celkové roční produkci 30 000–150 000 lahví dle kvality ročníku.

Sonberk je držitelem platinové medaile Best in Show v kategorii suchých aromatických vín, dále platinové medaile Best in Category v regionální kategorii sladkých vín a Mezinárodního ocenění Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy z oborově nejprestižnější soutěže Decanter World Wine Awards.

Sonberk je zatím jediné moravské vinařství uváděné zároveň ve Financial Times, New York Times a Wall Street Journal. Získal 91 bodů v americkém Wine & Spirits jako jedno z nejlepších vín Evropy. Každoročně uveden do Salonu vín – 100 nejlepších vín ČR. Stal se absolutním vítězem soutěže Vinařství roku v roce 2013 a vítězem v kategorii v roce 2015, byl finalistou v letech 2009, 2012 a 2014. Pravidelně nechybí v průvodci 1000 Vins du Monde, byl vždy finalistou a dvakrát šampionem největší tuzemské soutěže Prague Wine Trophy hodnotící domácí a dovozová vína. Má plný počet ocenění v Průvodci českými a moravskými víny a v neposlední řadě je finalistou prestižní mezioborové soutěže Design roku.

Aktuálně z našeho blogu


 • Propagujeme region spolu s Vinaři Hustopečska
  16.6.2018

  Stali jsme se součástí skupiny 13 zajímavých producentů regionu

  Více informací
 • Vyrážíme na ochutnávky. I s novým stanem
  15.6.2018

  Tentokrát zveme do Ostravy, Plzně, Teplic a Hradce Králové

  Více informací
 • Spustili jsme prodej lístků na Sonberské léto
  5.6.2018

  Prodávají se přes smsticket a ceny startují na 250 korunách.

  Více informací
 • Dejte nám najevo, že se k nám rádi vracíte
  5.6.2018

  Hlasujte pro Sonberk v soutěži Top vinařský cíl 2018

  Více informací