Košík:

0 ks / 0 Kč

VINAŘSTVÍ SONBERK


Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem.

Architektonicky kultovní vinařství Sonberk vyrábí přívlastková, chuťově originální vína pouze z vlastních, ručně sklízených a selektovaných hroznů dopěstovaných na 45 hektarech udržitelně obhospodařované viniční tratě stejného jména. Průměrná sklizeň 1,5 kg hroznů na rostlinu odpovídá celkové roční produkci 30 000–150 000 lahví dle kvality ročníku.

Sonberk je držitelem platinové medaile Best in Show v kategorii suchých aromatických vín, dále platinové medaile Best in Category v regionální kategorii sladkých vín a Mezinárodního ocenění Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy z oborově nejprestižnější soutěže Decanter World Wine Awards.

Sonberk je zatím jediné moravské vinařství uváděné zároveň ve Financial Times, New York Times a Wall Street Journal. Získal 91 bodů v americkém Wine & Spirits jako jedno z nejlepších vín Evropy. Každoročně uveden do Salonu vín – 100 nejlepších vín ČR. Stal se absolutním vítězem soutěže Vinařství roku v roce 2013 a vítězem v kategorii v roce 2015, byl finalistou v letech 2009, 2012 a 2014. Pravidelně nechybí v průvodci 1000 Vins du Monde, byl vždy finalistou a dvakrát šampionem největší tuzemské soutěže Prague Wine Trophy hodnotící domácí a dovozová vína. Má plný počet ocenění v Průvodci českými a moravskými víny a v neposlední řadě je finalistou prestižní mezioborové soutěže Design roku.

Aktuálně z našeho blogu


 • Zážitkový workshop Tvář vína 28.9.
  20.9.2017

  Na sv. Václava Vás srdečně zveme na Sonberk - kreativně tvořit z hlíny a degustovat.

  Více informací
 • Nejlepší aromatické víno na světě je ze Sonberku
  27.5.2017

  Sonberk po úspěchu v londýnském Decanteru opět přepisuje historii vinařských úspěchů České republiky v zahraničí

  Více informací
 • Sonberské (ne)vinné kulturní léto 2017
  27.7.2017

  Po roce se opět těšíme na letní setkávání s Vámi u živé hudby, vína a západů slunce. Rezervujte si vstupenky na sonberk(a)sonberk.cz, začínáme 2. července v 19:00!

  Více informací
 • Prodlužujeme otevírací dobu
  9.5.2017

  O víkendech jsme tu pro vás až do 18. hodin

  Více informací