Košík:

0 ks / 0 Kč

VINAŘSTVÍ SONBERK


Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem.

Architektonicky kultovní vinařství Sonberk vyrábí přívlastková, chuťově originální vína pouze z vlastních, ručně sklízených a selektovaných hroznů dopěstovaných na 45 hektarech udržitelně obhospodařované viniční tratě stejného jména. Průměrná sklizeň 1,5 kg hroznů na rostlinu odpovídá celkové roční produkci 30 000–150 000 lahví dle kvality ročníku.

Sonberk je držitelem platinové medaile Best in Show v kategorii suchých aromatických vín, dále platinové medaile Best in Category v regionální kategorii sladkých vín a Mezinárodního ocenění Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy z oborově nejprestižnější soutěže Decanter World Wine Awards.

Sonberk je zatím jediné moravské vinařství uváděné zároveň ve Financial Times, New York Times a Wall Street Journal. Získal 91 bodů v americkém Wine & Spirits jako jedno z nejlepších vín Evropy. Každoročně uveden do Salonu vín – 100 nejlepších vín ČR. Stal se absolutním vítězem soutěže Vinařství roku v roce 2013 a vítězem v kategorii v roce 2015, byl finalistou v letech 2009, 2012 a 2014. Pravidelně nechybí v průvodci 1000 Vins du Monde, byl vždy finalistou a dvakrát šampionem největší tuzemské soutěže Prague Wine Trophy hodnotící domácí a dovozová vína. Má plný počet ocenění v Průvodci českými a moravskými víny a v neposlední řadě je finalistou prestižní mezioborové soutěže Design roku.

Aktuálně z našeho blogu


 • Se sezonou otvíráme na víkend i archiv!
  17.3.2019

  V průběhu posledního březnového víkendu si budete moct vychutnat i ročníky, které už jinak nedostanete

  Více informací
 • Jaro na Sonberku budeme vítat dvakrát
  11.3.2019

  Dveře vinařství otvíráme u příležitosti hustopečských slavností. Oficiální vítání jara bude ale až o týden později, na konci března.

  Více informací
 • Pište si do diářů: Známe program Sonberského (ne)vinného kulturního léta
  4.3.2019

  Na našem tradičním letním festivalu vystoupí Jarda Dušek, Hana a Petr Ulrychovi nebo Kamil Střihavka

  Více informací
 • Roman Slouk dohlížel na vinohradnický šampionát
  28.2.2019

  Náš vinohradník porotcoval mistrovství republiky v řezu révy. Sám je dvojnásobný mistr

  Více informací