Košík:

0 ks / 0 Kč

VINAŘSTVÍ SONBERK


Snoubením země a slunce na vinici Sonberk vzniká víno s vlastním rukopisem.

Architektonicky kultovní vinařství Sonberk vyrábí přívlastková, chuťově originální vína pouze z vlastních, ručně sklízených a selektovaných hroznů dopěstovaných na 45 hektarech udržitelně obhospodařované viniční tratě stejného jména. Průměrná sklizeň 1,5 kg hroznů na rostlinu odpovídá celkové roční produkci 30 000–150 000 lahví dle kvality ročníku.

Sonberk je držitelem platinové medaile Best in Show v kategorii suchých aromatických vín, dále platinové medaile Best in Category v regionální kategorii sladkých vín a Mezinárodního ocenění Nejlepší bílé suché víno střední a východní Evropy z oborově nejprestižnější soutěže Decanter World Wine Awards.

Sonberk je zatím jediné moravské vinařství uváděné zároveň ve Financial Times, New York Times a Wall Street Journal. Získal 91 bodů v americkém Wine & Spirits jako jedno z nejlepších vín Evropy. Každoročně uveden do Salonu vín – 100 nejlepších vín ČR. Stal se absolutním vítězem soutěže Vinařství roku v roce 2013 a vítězem v kategorii v roce 2015, byl finalistou v letech 2009, 2012 a 2014. Pravidelně nechybí v průvodci 1000 Vins du Monde, byl vždy finalistou a dvakrát šampionem největší tuzemské soutěže Prague Wine Trophy hodnotící domácí a dovozová vína. Má plný počet ocenění v Průvodci českými a moravskými víny a v neposlední řadě je finalistou prestižní mezioborové soutěže Design roku.

Aktuálně z našeho blogu


 • Ondřej a Bára Trojanovi uvedou nejen Občanský průkaz
  8.8.2018

  Beseda o Slavonice Festu, či zbrusu novém velkofilmu TOMAN - 17. 8. od 19.00 u nás na Sonberku!

  Více informací
 • Máme otevřeno až do 21:00
  8.8.2018

  V týdnu od 6. do 12. 8. jsme tu pro vás až do 9. večerní, spolu s dalšími Vinaři Hustopečska

  Více informací
 • Nejlepší spojení na pátek: Horký letní večer a Peter Lipa Band
  1.8.2018

  V rámci Sonberského kulturního léta hostíme slovenského jazzového velikána a jeho kapelu

  Více informací
 • Středomoří ve vinohradu: Réva je o měsíc dopředu
  2.8.2018

  Letošní sklizeň by mohla začít už kolem poloviny srpna

  Více informací